08:23 2019 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1067
 • RUB70.6938
  Įslaptinta informacija, archyvinė nuotrauka

  Visi Lietuvos šaulių sąjungos nariai galės dirbti su įslaptinta informacija

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  52 0 0

  Seimas priėmė pataisas, kuriomis visiems šauliams bus sudaryta galimybė gauti leidimą dirbti su "Riboto naudojimo" informacija

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Antradienį Seimas pritarė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Vytauto Bako registruotoms Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo pataisoms, kurioms įsigaliojus, bus sudarytos galimybės visiems Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) nariams gauti leidimą dirbti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma "Riboto naudojimo", praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Ginklų parduotuvė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Alexander Lipovets

  "Šaulių sąjungos nariai bendradarbiauja su krašto apsaugos sistemos institucijomis, nuolat dalyvauja mokymuose, pratybose ir prisideda prie Lietuvos kariuomenės objektų bei teritorijos apsaugos. Vykdant pareigas, dažnai reikia būti susipažinus su įslaptinta informacija, tačiau šiuo metu įstatymai tokias galimybes sudaro tik daliai šaulių", ― teigė Bakas.

  Pagal esamą įstatymą, gauti leidimą dirbti su "Riboto naudojimo" informacija gali tik nuolatines šaulio tarnybos pareigas einantys LŠS nariai, patenkantys į krašto apsaugos ministro patvirtiną pareigybių sąrašą. 

  Įstatymo pataisos sudaro galimybę "Riboto naudojimo" informaciją gauti ne tik nuolatines pareigybes užimantiems, bet ir šauliams, kurie tarnauja LŠS koviniuose būriuose, ar kitiems LŠS nariams, dėl kurių yra priimamas krašto apsaugos ministro ar jo įgalioto asmens sprendimas, jog jiems vykdant tarnybą reikia susipažindinti su įslaptinta informacija.

  "Suteikdami galimybę visiems šauliams gauti leidimą dirbti su "Riboto naudojimo" informacija, leistume organizacijai dirbti efektyviau, įrodytume, kad ja tikime ir pasitikime. Šaulių sąjunga yra svarbi mūsų Krašto apsaugos sistemos dalis, todėl turime suteikti jų darbui reikalingus įrankius, kiek įmanoma labiau didinti jų įsitraukimą", — kalbėjo NSGK vadovas.

  Lietuvos šaulių sąjungos savanorių padalinys. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Alexander Lipovets

  Siūloma, jog šaulius, siekiančius gauti leidimą dirbti su "Riboto naudojimo" informacija, tikrintų Antrasis operatyvinių tyrimų departamentas, o leidimus išduotų krašto apsaugos ministras ar jo įgaliotas asmuo.

  Šios įstatymo pataisos nereikalauja jokių papildomų finansinių resursų.

  Lietuvos šaulių sąjunga — sukarinta organizacija, įtraukta į Lietuvos gynybos sistemą, kuri skirta civiliams gyventojams mokytis savigynos ir suteikti pagalbą policijai bei civilinės saugos ir gelbėjimo sistemos institucijoms.

  Šaulių sąjunga buvo įkurta kaip Lietuvos sporto sąjungos padalinys 1919 metų birželio 27 dieną. 1919 metų rugsėjo 15 dieną Krašto apsaugos ministerija patvirtino LŠS įstatus, ir Lietuvos šaulių sąjunga tapo savarankiška, atskira organizacija. Šiuo metu organizacija turi apie aštuonis tūkstančius narių.

  Dar šia tema

  Moderniausia Baltijos šalyse elektroninė šaudykla įsikūrė Alytuje
  Šaulių sąjunga atsiriboja nuo agitacinės karštligės
  Tegai:
  "Riboto naudojimo" informacija, įslaptinta informacija, Lietuvos šaulių sąjunga, Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos