06:03 2018 Vasario 19
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Sapiegų rūmai, archyvinė nuotrauka

  Sapiegų rūmai pirmą kartą atsivers "Kultūros nakčiai"

  © Photo: Facebook / Pažintis su Sapiegų rūmais
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (81)
  5401

  Šiais metais "Kultūros nakties" renginyje pirmą kartą dalyvauja Sapiegų rūmai, kurie birželio 16-ąją, nuo 18:00 iki 02:00, atvers savo duris vilniečiams ir miesto svečiams

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Šių metų birželio 16 dieną, nuo 18:00 val. vakaro iki 2:00 val. nakties, "Kultūros nakties" metu Vilniaus gyventojai bei miesto svečiai turės unikalią galimybę pamatyti brandžiojo baroko stiliaus Sapiegų rūmus iš vidaus, skelbiama Facebook.

  Pirmą kartą Sapiegų rūmų dvaras atvers duris naktinėjantiems festivalio lankytojams ir pakvies sudalyvauti gausybėje meninių projektų bei instaliacijų.

  Nemokoma ekskursija

  Kultūros paveldo departamentas 30 pirmųjų užsiregistravusių kvies dalyvauti nemokamoje ekskursijoje po rūmus su sienų tapybos restauratoriumi profesoriumi Juozu Algirdu Pilipavičiumi. Ekskursija vyks nuo 18:00 valandos vakaro.

  Jos metu profesorius susipažindins lankytojus su Sapiegų rūmų sienų tapyba, papasakos apie išlikusias freskas bei sienų raižinius (išankstinė registracija į ekskursiją elektroniniu paštu kristina.karaliune@kpd.lt).

  Nespėjusius į ekskursiją Sapiegų rūmuose kvies gausybė kitų meninių projektų ir instaliacijų. Nuo 2015 metų kovo mėnesio Paryžiuje reziduojanti menininkė Sakurako Vilniaus gyventojams ir svečiams 20:00 valandą Sapiegų rūmų menėje padovanos savo solo spektaklį "Voyager" (keliautojas).

  Urtė Milda Širvinskaitė 19:00 — 00:00 valandomis pristatys vaizdo ir šviesos instaliaciją "Virsmas", kuri papasakos apie žmogaus-drugio metamorfozę iš nerangaus vikšro į grakštų drugį.

  Nors Sapiegų giminės atstovų jau nebėra gyvųjų tarpe, tačiau jų atminimas dar gyvas rūmų atmosferoje, toje aplinkoje, kuri priklausė jiems ar bent tiems, su kuriais jie buvo susaistyti giminystės ryšiais. Rūmų sienos, bylojančios senus laikus, yra šių žmonių ir jų giminės egzistavimo liudytojos, tad jų atminimą šviesos projekcijų pavidalu 18:00 — 01:00 valandomis sieks įprasminti menininkė Eglė Prokopavičiūtė. Sapiegų rūmų užkaboriuose šviesos pavidalu pasirodys skirtingų kartų Sapiegų giminės atstovai, primindami apie savo egzistavimą ir glaudų ryšį su didinga giminės istorija.

  Nuo 21:00 valandos vakaro nuobodžiauti neleis ansamblis "Brasspalvos", kviesdami į pasirodymą "Klasika spalvotu kostiumu". Varinių pučiamųjų instrumentų garsai susilies su baroko stiliaus Sapiegų rūmų sienomis. Koncerto programoje skambės kūriniai iš pasaulyje gerai žinomo ansamblio "Canadian Brass" repertuaro. Daugelis kūrinių Lietuvoje bus atliekami pirmą kartą. Programoje taip pat skambės džiazas, bliuzas, tango bei profesionalios instrumentuotės varinių pučiamųjų kvintetui.

  Šviesos instaliacija

  Sutemus prie pagrindinio lauko fasado kiekvienas Sapiegų rūmų lankytojas bus pasitinkamas interaktyvia šviesų instaliacija. Festivalio lankytojams keliaujant link įėjimo, lazerių pagalba pagrindinis rūmų fasadas tarsi atgis, puošis vis kitokiomis spalvomis ir atskleis dar nematytą rūmų portretą.

  Menininkai Veronika Olšauskaitė, Karolina Artimavičiūtė ir Laurynas Griežė "Kultūros nakties" metu, nuo 21:00 valandos vakaro, viename iš Sapiegų rūmų bokštelių pristatys savo vizualinį šviesos projektą "Nuogi šešėliai".

  Šiuo projektu norima parodyti, jog skaidrūs objektai turi permatomą, lyg apnuogintą magiškų formų šešėlį. Šviesos pagalba bus siekiama atskleisti ir išgryninti lūžtantį šešėlį, stebėti jo deformaciją ir sklaidą, kuri sudarys fraktalines formas.

  Jau vienuoliktą kartą rengiamas vienos nakties kultūros ir meno festivalis "Kultūros naktis" su šių metų šūkiu — "Akyse nušvis" pirmą kartą nušvies Sapiegų rūmų erdves menu bei kultūra.

  Temos:
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (81)

  Dar šia tema

  Kaunas pelnė 2022-ųjų metų Europos kultūros sostinės titulą
  Lietuva atšventė Rusų kultūros dienas
  Tegai:
  Sapiegų dvaras, Sapiegų rūmai, Sapiegai, Kultūros naktis, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos