14:48 2018 Kovo 21
Vilnius-3°C
Tiesioginis eteris
  Misijos Sibiras 2017 dalyviai susitiko su kultūros ministre, nuotrauka iš įvykio vietos

  Kultūros ministrė palaikė "Misiją Sibiras 2017"

  © Photo: Lietuvos Respublikos Vyriausybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Misija Sibiras" (11)
  12820

  Minint Gedulo ir vilties dieną kultūros ministrė susitiko su "Misija Sibiras 2017" dalyviais, kuriems padėkojo už kilnų tikslą — pagerbti protėvių atminimą

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Trečiadienį kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susitiko su "Misija Sibiras‘17" ekspedicijos dalyviais, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

  Kultūros ministrė pasidžiaugė, kad prieš 12 metų gimusi idėja išaugo į visą Lietuvą apimantį, visuomenę buriantį ir ypač jaunimą motyvuojantį reiškinį.

  "Aš jumis tikiu, tikiu jaunąja karta, motyvuota, ryžtinga, pasiruošusia prisiimti atsakomybę už savo šalies istorinės atminties įprasminimą ir ateities kūrimą. Visa širdimi esu su jumis", — kalbėjo Liana Ruokytė-Jonsson.

  Apie projektą "Misija Sibiras"

  "Misija Sibiras" — unikalus projektas, vykstantis nuo 2006 metų. Projekto pagrindinis tikslas — noras išsaugoti istoriją gyvą čia ir dabar.

  Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė penkiolika ekspedicijų. Projektas sėkmingai padeda puoselėti istorinę atmintį bei tautinį patriotiškumą tarp jaunimo, skatinti kartų dialogą ir tarpusavio supratimą ypač aktualiais Lietuvos naujausiųjų laikų istorijos klausimais, įamžina Sibire kalėjusių tautiečių atminimą, pagal galimybes sutvarko lietuvių tremtinių kapus.

  Suburta nauja projekto dalyvių komanda Sibire lankosi vasarą, liepos-rugpjūčio mėnesiais, ekspedicija trunka apie dvi savaites. Jos metu jaunimą lydi patyrę ekspedicijų vadovai. Pagrindinis komandos tikslas — sutvarkyti rastas lietuvių kapines, susitikti ir pabendrauti su Sibire likusiais gyventi tautiečiais.

  Po ekspedicijos į Lietuvą grįžusi projekto komanda pradeda svarbiausią projekto etapą — projekto rezultatų ir veiklos pristatymus visuomenei.

  Tokie pristatymai trunka iki kitų metų balandžio mėnesio, t.y., iki naujos projekto dalyvių atrankos. "Misija Sibiras" pristatymai organizuojami Lietuvos mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose, projekto dalyviai ekspedicijos veiklas kasmet kviečiami pristatyti ir užsienyje gyvenantiems lietuviams bei užsieniečiams.

  Pernai "Misija Sibiras 2016" dalyviai įveikė kelionę į Igarką. Ši vietovė buvo pasirinkta kaip miestas, kuriame buvo gausiausia vienoje vietoje susitelkusi lietuvių tremtinių bendruomenė. Vien 1948 metais į Igarką buvo ištremta apie aštuonis tūkstančius lietuvių.

  Igarkoje iki šių dienų yra išlikusios trys lietuvių kapinės — vienos didžiausių buvusios TSRS teritorijoje. Vienose iš Igarkos lietuvių kapinių išliko net apie 1000 kapaviečių. Tremtinių ir politinių kalinių amžinojo poilsio vietų tvarkymas — vienas iš "Misija Sibiras" ekspedicijos tikslų.

  Temos:
  "Misija Sibiras" (11)

  Dar šia tema

  Gedulo ir vilties diena: Lietuva tylos minute pagerbs okupacijos aukas
  Tegai:
  tremtiniai, sovietinė okupacija, Gedulo ir vilties diena, Misija Sibiras, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos