17:46 2019 Birželio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Lukiškių aikštė, archyvinė nuotrauka

  Vyčio skulptūra jau papuošė Lukiškių aikštę

  CC BY-SA 3.0 / Juliux / Lukiškės Square
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lukiškių aikštės laisvės simbolis — "partizanų" bunkeris ar Vytis (15)
  11510

  Rekonstruojamoje Lukiškių aikštėje jau iškilo Vyčio paminklas, tiesa, dar ne tikras, o tik maketas

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Nesibaigiant kalboms dėl to, koks memorialas Lukiškių aikštėje turi stovėti, joje pastatytas Laisvės kovų memorialo maketas, pranešė portalas madeinvilnius.lt.

  Šio maketo pastatymą aikštėje organizavo naujai įkurtas Vyčio su laisvės kovotojų memorialu fondas, kuris galutinai įteisintas tik vakar.

  "Visi fondo steigėjai ir anksčiau prisidėjo prie Vyčio paramos fondo veiklos, deja, kai ši veikla sulėtėjo, buvo priimtas sprendimas kurti naują fondą, vienijantį daugelį patriotinių Lietuvos organizacijų", — sakė vienas iš naujojo fondo steigėjų bei buvęs Vyčio paramos fondo valdybos narys, taip pat Lukiškių aikštės sutvarkymo projekto vadovas Kęstutis Akelaitis.

  Fondo lėšomis buvo surengtas "Vyčio" skulptūros konkursas, kuriuo tapo Nacionalinės premijos laureatas, skulptorius Arūnas Sakalauskas. Su Arūnu Sakalausku Vyčio paramos fondas pasirašė sutartį dėl skulptūros sukūrimo, pagaminimo ir sumontavimo Lukiškių aikštėje, Vilniuje, 2018 metų vasario 16 dienai.

  Šiuo metu Vyčio skulptūra jau kuriama Ukrainoje, su šios šalies skulptorių pagalba.

  Galutinai skulptūros likimas dar nėra aiškus, nes Kultūros ministerija nusprendė surengti kūrybines dirbtuves, kuriose turėtų būti kuriama nauja skulptūra.

  Lukiškių aikštės Vilniuje sutvarkymo ir paminklo joje pastatymo klausimas sprendžiamas nuo 1999 metų.

  Šiuo metu Lukiškių aikštė Vilniuje rekonstruojama. Anksčiau skelbta, kad darbus ketinama baigti iki šių metų rudens. Į rekonstrukcijos projektą paminklo statyba neįtraukta, tik numatyta palikti jam vietą.

  Temos:
  Lukiškių aikštės laisvės simbolis — "partizanų" bunkeris ar Vytis (15)

  Dar šia tema

  Nauji pašto ženklai atvaizduos Vyčio istorinę kelionę
  Tegai:
  Vyčio skulptūra, Lukiškių aikštė, memorialas, skulptūra, paminklas, Vilnius

  Svarbiausios temos