06:03 2018 Vasario 19
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Islandijos gatvė Vilniuje, archyvinė nuotrauka

  Ačiū tau, Islandija: Vilniuje iškils dainininkės Bjork skulptūra iš ledo

  © Photo: Facebook / Ačiū tau, Islandija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (81)
  3310

  Prieš Islandijos Nepriklausomybės dieną lietuviai, dėkodami islandams už savo Nepriklausomybės pripažinimą, pastatys Islandijos gatvėje dainininkės Bjork skulptūrą iš ledo

  VILNIUS, birželio 15 — Sputnik. Jau šį penktadienį Islandijos gatvėje iškils ledo skulptūra "Bjork", praneša portalas madeinvilnius.lt.

  Tai bus oficiali pilietinės iniciatyvos, išaugusios į vienos dienos gatvės festivalį "Ačiū Tau, Islandija", pradžia.

  "Vilniuje jau yra skulptūra, skirta Frank Zappos pagerbimui, dabar, nors ir tik dešimčiai valandų, čia atsiras garsiausios islandų dainininkės Bjork siluetas", — pasakoja "Ačiū Tau, Islandija" idėjos autorius ir renginio prodiuseris Mantas Titas Urbonas.

  Bjork skulptūros autorius — menininkas Paulius Orlovas iš "Ledo meistrų". Jis jau yra kūręs ledo skulptūras su žinomų žmonių atvaizdais, tačiau kokia tai bus skulptūra šįkart — visu ūgiu ar biustas —, kūrėjas neišduoda ir kviečia pavakare po darbų ateiti į Islandijos gatvę, pamatyti savo akimis bei įsiamžinti. Juk po vidurnakčio šio kūrinio jau nebeliks.

  "Ačiū Tau, Islandija" organizatoriai šį penktadienį vienai parai užtvers transporto eismą Islandijos gatvėje, kur, žinoma, bus ne tik atidengta ledinė Bjork, tačiau vyks ir daug kitų neįprastų pramogų: gatvės futbolas ant žalios žolės viduryje Islandijos gatvės, vikingo testas ir kitos istorinės atrakcijos, Šiaurės turgus, gatvės barų dešrainių konkursas, protų mūšis apie Islandiją su Vytaru Radzevičiumi ir kita.

  Ant pagrindinės renginio scenos, kuri užtvers Islandijos gatvės įvažiavimą, vyks dvi diskusijos. Viena jų aptars lietuvių šiaurietiškumą, o kita palies šiuo metu karštą alkoholio ribojimo įstatymo temą, įdėmiau panagrinėjant islandų praktiką.

  Galiausiai gatvės festivalį uždarys svajingos islandų grupės "Valdimar" koncertas. Tuomet visi garsiai sušuks "ačiū" Islandijai.

  Islandija pirmoji pripažino Lietuvos Nepriklausomybę ir už tai lietuviai kasmet dėkoja, prieš pat islandų nepriklausomybės dieną (birželio 17 dieną) sukurdami ypatingą šventę Vilniuje.

  Temos:
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (81)

  Dar šia tema

  Sapiegų rūmai pirmą kartą atsivers "Kultūros nakčiai"
  Lietuva atšventė Rusų kultūros dienas
  Triumfinis Islandijos rinktinės sugrįžimas namo
  Islandijos futbolo komentatoriaus begalinis džiaugsmas
  Islandai įmušė į savo vartus, o Ronaldo nerealizavo 11 metrų baudinį
  Tegai:
  ledinė skulptūra, Islandijos gatvė, skulptūra, Ačiū tau, Islandija, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos