17:31 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Vilniaus apygardos teismas paliko Rimašauską kalėjime, nes byloje yra pakankamai duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, kad Rimašauskas galėjo padaryti jam inkriminuojamas nusikalstamas veikas

  VILNIUS, birželio 15 — Sputnik. Vilniaus apygardos teismas atmetė Evaldo Rimašausko, JAV įtariamo internetiniu sukčiavimu šimto milijonų dolerių sumai, gynėjo advokato Lino Kuprusevičiaus skundą ir paliko galioti Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį, kuria yra pratęsiamas trijų mėnesių suėmimo terminas, praneša teismo spaudos tarnyba.

  Savo sprendimą teismas motyvavo tuo, kad byloje yra duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, kad Rimašauskas galėjo padaryti nurodytas nusikalstamas veikas. Taip pat atsižvelgė į tai, jog jis turi pakankamus ryšius užsienyje, nes ilgą laiką gyveno Latvijoje bei Rusijoje, jo sutuoktinė yra Baltarusijos Respublikos pilietė, jis turi galiojančią Baltarusijos Respublikos vizą ir dažnai ten lankosi.

  Šie duomenys, teismo manymu, sustiprino daromą išvadą, kad, nepaskyrus kardomosios priemonės — suėmimo, o paskyrus jam švelnesnę kardomąją priemonę, jis bet kuriuo metu gali bėgti nuo Lietuvos Respublikos teisėsaugos pareigūnų ir teismo bei pasislėpti kitose užsienio valstybėse.

  Rimašausko gynėjas advokatas Linas Kuprusevičius skundu prašė panaikinti šią kardomąją priemonę ir paskirti švelnesnę.

  Šiuo metu vyksta tyrimas dėl nelegalaus 98 milijonų JAV dolerių pasisavinimo sukčiavimo byloje. Rimašauskas yra įtariamasis šioje byloje ir yra gautas Jungtinių Amerikos Valstijų teisingumo departamento teisinės pagalbos prašymas dėl šio asmens ekstradicijos.

  Nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

  Dar šia tema

  Programišiai paviešino plastinės chirurgijos klientų nuotraukas
  Pornografija Vašingtono stoties švieslentėje — pasistengė įsilaužėliai
  Britanija nusprendė "apsaugoti" demokratiją nuo "Rusijos programišių"
  Programišiai pasipelnė įsibrovę į teisės paslaugų firmų kompiuterius
  Tegai:
  internetinis sukčiavimas, Vilniaus apygardos teismas, Evaldas Rimašauskas, JAV

  Svarbiausios temos