14:39 2019 Birželio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1394
 • RUB71.7127
  Pirmokai, archyvinė nuotrauka

  Vilniaus mokyklos pradėjo pakartotinį vaikų priėmimą

  © Photo: Švietimo ir mokslo ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (164)
  36 0 0

  Gavę naują kvietimą, tėvai iki birželio 25 dienos turės laiko apsispręsti, kurią mokyklą išrinkti savo vaikui

  VILNIUS, birželio 16 — Sputnik. Vilniaus mokyklose nuo šiandien prasideda pakartotinis vaikų priėmimas mokytis į laisvas mokymosi vietas, praneša Vilniaus savivaldybė.

  Birželio 16-20 dienomis tėvai iš mokyklų gaus kvietimus mokytis į esamas laisvas mokymosi vietas.  Gavę pasiūlymą, tėvai nuo birželio 21 dienos  savo apsisprendimą turi patvirtinti per penkias dienas, tai yra iki birželio 25 dienos.

  Iki birželio 15 dienos kvietimą į daugiau nei vieną mokyklą, kurių viena yra pagal jiems priskirtą aptarnavimo teritoriją gavusiems, turėjusiems pasirinkti ir to nepadariusiems tėvams, nuo šiandien automatiškai priskirta gyvenamajai vietai priklausanti mokykla, į kurią gavo kvietimą mokytis.

  Tėvai, gavę kvietimus į daugiau nei vieną mokyklą, bet negavę siūlymo (ar nebuvo pasirinkę) teritorinės mokyklos ir birželio 10-15 dienomis nesuspėję ar dėl kitų priežasčių nepatvirtinę savo pasirinkimo —  birželio 16 dieną jų prašymo būsena automatiniu būdu yra atstatyta į "Pateikta", ir jie pakartotinai gali sulaukti kvietimų mokytis mokykloje.

  Jeigu iki birželio 20 dienos (imtinai), tėvai nebus gavę nė vieno mokyklos kvietimo, nuo birželio 25 dienos turėtų papildyti savo prašymą registravimo į mokyklas sistemoje — tą padaryti rekomenduojama iki rugpjūčio 20 dienos, pasirenkant tas mokyklas, kuriose yra laisvų mokymosi vietų.

  Informacija apie laisvas mokymosi vietas bus skelbiama mokyklų bei savivaldybės interneto puslapyje nuo birželio 25 dienos.

  Į VGTU Licėjų stojamuosius egzaminus laikę, tačiau kvietimus į kitas mokyklas jau gavę ir patvirtinę vaikų tėvai, paaiškėjus teigiamiems egzaminų rezultatams, bus informuoti ir galės pasirinkti šią mokymo įstaigą — jų vaikai nepraras galimybės joje mokytis.

  Vaikai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виктор Толочко

  Elektroniniu būdu į sostinės mokyklas jau pateikta 6 767 būsimų pirmokų prašymų. 

  Mokymosi sutartys bus pasirašomos iki rugpjūčio 31 dienos, gavus patvirtinimą apie priėmimą ir pateikus mokyklai visus reikalingus dokumentus. Sutartis su mokyklomis galima pasirašyti ir anksčiau. 

  Vykstant priėmimo komisijos posėdžiams, stebėtojo teisėmis juose gali dalyvauti vaikų tėvai ar globėjai, apie savo dalyvavimą prieš tris darbo dienas informavę priėmimo komisijos pirmininką. Posėdžio pabaigoje stebėtojams suteikiama teisė pateikti pastabas.

  Iš viso į mokyklas elektroniniu būdu užsiregistravo 12 489 moksleivių — keičiančių mokyklas, pereinančių iš progimnazijos į gimnazijas, ar atvykusių gyventi į sostinę bei pirmokų.

  Papildoma informacija teikiama ir trumpuoju numeriu 1664.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (164)

  Dar šia tema

  Atidžiai laukite: šiandien savivaldybė informuos apie priėmimą į mokyklas
  "Švilpukų" akcija prieš mokslo metų ilginimą įvyko Vilniuje
  Dar daugiau dėmesio: sostinės darželiuose didinamas auklėtojų skaičius
  Tyrimas: darželis šalia tėvų darbo vietos sutaupys 8 valandas per mėnesį
  Tegai:
  priėmimas į mokyklas, mokyklos, Vilnius

  Svarbiausios temos