00:42 2018 Vasario 22
Vilnius-11°C
Tiesioginis eteris
  Folklorinis renginys, archyvinė nuotrauka

  Folkloro stovykla "Tradicija" Palangoje sujungs šalies tautines mažumas

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (82)
  22 0 0

  Birželio pabaigoje Palangoje jau septynioliktąjį kartą vyks kūrybinė stovykla-meistriškumo kursai "Tradicija"

  VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Birželio 26 — liepos 3 dienomis septynioliktąjį kartą Palangoje vyks ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje populiari kūrybinė stovykla-meistriškumo kursai „Tradicija", pranešė Tautinių mažumų departamentas.

  Karaimų mergina kviečia svečius. Nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik/ Александр Липовец

  Stovykloje dalyvaus didelis būrys Lietuvos tautinių mažumų vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų folkloro kolektyvų, muzikos, choreografijos, dailės mokytojų, ikimokyklinio ugdymo specialistų iš visos Lietuvos bei užsienio.

  Kasmet šis renginys sulaukia daugybės teigiamų atsiliepimų. Auga ir skaičius norinčių ne tik pasimėgauti Baltijos jūra, bet ir praturtinti žinias, pasidalinti įspūdžiais ir patirtimi.

  Šiemet stovyklos dalyvių laukia intensyvi programa — praktiniai folkloro kursai tautinių mažumų vaikams ir jaunimui, kuriuos ves garsiausi pedagogai bei folkloro specialistai iš Lietuvos ir užsienio šalių. Meistriškumo kursuose bus pristatytos pažangiausios darbo su folkloro kolektyvais metodikos.

  Dalyvių taip pat laukia seminaras "Darbo su tautinių mažumų vaikų ir jaunimo folkloro ansambliais metodika" bei apskrito stalo diskusijos.

  Dokumentiniai filmai

  Stovyklos metu vyks unikalių dokumentinių filmų iš įvairių folkloro ekspedicijų peržiūros, tautinių šokių vakarai bei folkloro ansamblių koncertai Palangos gyventojams ir svečiams. Jų metu bus galima susipažinti su skirtingų kultūros atstovais, pažinti jų papročius bei tradicijas.

  Kūrybinės laboratorijos

  Taip pat vyks ir kūrybinės laboratorijos, kurias ves garsiausi, visame pasaulyje pripažinti folkloro specialistai. Jų metu vyks teoriniai ir praktiniai rusų, ukrainiečių, lenkų ir baltarusių tradicinio dainavimo ir instrumentiniai užsiėmimai, įvairaus dekoratyvinio ir taikomojo meno ir amatų (vijamos juostos, savo rankomis gaminamos liaudies kostiumo detalės, papuošalai, muzikos instrumentai ir kita), tautinės choreografijos, teatro ir daugybė kitų užsiėmimų.

  "Tradicijos" organizatoriai, Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro, Slavų tradicinės muzikos mokyklos, Vilniaus rusų folkloro centro, vadovai Irena ir Nikolajus Zacharovai tiki, kad ugdant jaunąją kartą būtina saugoti brangiausią tautos turtą — tradicijas, papročius bei apeigas.

  Vasaros kūrybinę stovyklą "Tradicija" inicijuoja ir remia Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

  Temos:
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (82)

  Dar šia tema

  Lietuva atšventė Rusų kultūros dienas
  Pramogos su tautiniu koloritu: "Pokrovskije kolokola" skambės Vilniuje
  Tegai:
  folkloras, renginiai, Folkloro stovykla "Tradicija", Palanga
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos