00:42 2018 Vasario 22
Vilnius-11°C
Tiesioginis eteris
  Viešbutis Romantic Panevėžyje, archyvinė nuotrauka

  Aukščiausiasis Teismas: "Romantic" viešbučio savininkė kalės 3 metus

  © Фото: romantic.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  43 0 0

  Panevėžio viešbučio "Romantic" savininkę Dalią Kuklierienę Aukščiausiasis Teismas pripažino kalta dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, pasikėsinimo sukčiauti, piktnaudžiavimo tarnyba ir turto pasisavinimo

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistosios viešbučio "Romantic" savininkės Dalios Kuklierienės skundą ir pripažino verslininkę kalta dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, pasikėsinimo sukčiauti, piktnaudžiavimo tarnyba ir turto pasisavinimo, praneša Lietuvos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

  Panevėžietei verslininkei Aukščiausiasis Teismas paliko ir anksčiau šią bylą nagrinėjusių teismų skirtą bausmę — laisvės atėmimą trejiems metams ir jos vykdymą atidėjo trejiems metams, įpareigodamas nuteistąją bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu neišvykti už gyvenamosios vietos ribų be jos priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

  Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko STT Panevėžio valdybos pareigūnai, jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

  Verslininkei pateikti kaltinimai

  Buvo išsiaiškinta, kad Kuklierienė, būdama skolinga savo vadovaujamai bendrovei, organizavo apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą. Verslininkė bendrovės buhalteriams nurodė daugiau kaip 400 tūkstančių eurų skolą be pateisinamų dokumentų apskaityti įmonės buhalterijoje kaip grąžintą finansiniu turtu — akcijomis.

  Taip pat STT Panevėžio valdybos pareigūnų akiratyje atsidūrė ir sutartis, sudaryta tarp Kuklierienės vadovaujamos bendrovės ir Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA).

  Siekdama apgaule užvaldyti LVPA lėšas, verslininkė pirko viešbučiui reikalingą įrangą, tačiau iš pradžių ją įsigijo pigiau, vėliau perleido kitai bendrovei, o netrukus iš jos tas pačias prekes pirko jau gerokai didesne kaina. Sąskaitas su išpūstomis kainomis verslininkė pateikė LVPA, kad ši jas apmokėtų.

  Taip padidindama buhalteriniuose dokumentuose įsigyjamų prekių kainas, viešbučio savininkė apgaule kėsinosi užvaldyti Europos regioninės plėtros fondo lėšas. STT Panevėžio valdybos pareigūnams susidomėjus šiais sandoriais, paramos išmokėjimas buvo sustabdytas.

  Šis nuosprendis verslininkei ne vienintelis. Kelerius metus vykusių Panevėžio apygardos, Šiaulių apygardos, Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžiais panevėžietė buvo pripažinta kalta dėl turto pasisavinimo, sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo, kyšininkavimo, dokumentų suklastojimo.

  Minėtos  bylos buvo išskirtos iš STT Panevėžio valdybos pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo dėl galimai apgaule užvaldytų Panevėžio miesto savivaldybės lėšų, kurios turėjo būti skirtos krepšinio plėtrai Panevėžyje, ir jų neteisėto panaudojimo rekonstruojant viešbutį "Romantic". Ši baudžiamoji byla nagrinėjama Šiaulių apygardos teisme.

  Dar šia tema

  STT vėl reiškia įtarimus dėl prekybos poveikiu
  Suimtas policininko nužudymu įtariamas vyras
  Iš Šiaulių sporto klubo vadovo konfiskuojama daugiau nei 1 mln eurų
  Tegai:
  laisvės atėmimas, teismas, viešbutis "Romantic", Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, Dalia Kuklierienė, Panevėžys
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos