03:28 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)
  16

  Kaunas skiria socialinį darbuotoją, kuris, dirbdamas Kauno klinikose, rūpinsis, kad smurtą patyrę vaikai pasveikę grįžtų į saugią aplinką

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Kauno miesto savivaldybė pirmoji šalyje į Kauno klinikas deleguoja socialinį darbuotoją, kuris rūpinsis, kad iš ligoninės išrašomi mažieji kauniečiai sugrįžtų į saugią aplinką, praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

  Per metus į Kauno klinikas patenka apie 300 vaikų, kurie patiria įvairų smurtą, apie 80 iš jų — su nežymiais smurto atvejais, o apie 10 — su rimtais sužalojimais.

  Siekiant užkirsti kelią smurtui prieš vaikus, Kauno miesto savivaldybė, Kauno miesto socialinių paslaugų centras ir Kauno klinikos pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri užtikrins glaudų sveikatos ir socialinio sektoriaus bendradarbiavimą. Šia sutartimi siekiama ne tik užtikrinti optimalią ir savalaikę medicinos ir socialinę pagalbą Kauno šeimoms bet ir sutelkti jėgas, organizuojant ir teikiant socialines paslaugas šeimoms, kurių vaikai yra gydomi klinikose.

  "Džiugu, kad miesto vadovybė itin greitai ir veiksmingai sureagavo į ligoninės pagalbos prašymą. Bendru sutarimu radome sprendimą ir tikimės, kad tai taps precedentu, o ši geroji patirtis išplis ir į kitas savivaldybes", — teigė Kauno klinikų vadovas Renaldas Jurkevičius.

  Savivaldybė deleguoja  socialinį darbuotoją į Kauno klinikas kaip į savotišką rizikos zoną, kurioje koncentruojasi smurtą patyrę vaikai. Tai taps mobilia socialinio sektoriaus paslauga, kuomet socialinis sektorius nebelauks informacijos iš medikų, kad imtųsi veiksmų, bet deleguos savo darbuotoją, kuris problemas spręs vietoje. Tai padės užtikrinti maksimaliai veiksmingą bendradarbiavimą su kitomis institucijomis.

  Socialinis darbuotojas  Kauno klinikose papildys ligoninės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių specialistų komandą. Šis socialinis darbuotojas šeimoms teiks informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo, atstovavimo paslaugas, sieks užtikrinti, kad būtų teikiamos kokybiškos socialinės paslaugos.

  Temos:
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)

  Dar šia tema

  Skuodo rajono gyventoja naujagimius užkasdavo šiltnamyje
  Nuo gegužės Vilniaus vaikų teises saugos 6 naktiniai darbuotojai
  Seimas: nuo 2018 metų stipresnė vaikų apsauga ir palankesnės įvaikinimo sąlygos
  Tegai:
  socialinis darbuotojas, smurtas prieš vaikus, vaikai, Kauno klinikos, Kaunas

  Svarbiausios temos