03:31 2018 Vasario 26
Vilnius-19°C
Tiesioginis eteris
  Viščiukai, archyvinė nuotrauka

  Dėl ventiliacijos sistemos gedimo nugaišo apie 25 tūkst mėsinių viščiukų

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  710

  Specialistų teigimų, ventiliacijos sistemų gedimai gyvūnų laikytojams kasmet atneša didelių nuostolių

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Šitą savaitgalį AB "Vilniaus paukštynas" priklausančioje paukštidėje nugaišo apie 25 tūkstančius mėsinių viščiukų, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Kaip informavo Vilniaus maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai, paukščių gaišimas prasidėjo dėl elektros gedimo išsijungus ventiliacinei sistemai.

  Paukštidėje iš viso buvo auginama per 26 500 broilerių, apie 1 500 paukščių pavyko išgelbėti. Specialistų teigimu, paukščiai nukentėjo nuo karščio, anglies dvideginio (CO2 dujų) ir amoniako koncentracijos.

  Siekiant įvertinti ir ištirti visas aplinkybes, iš gyvų ir kritusių paukščių paimti mėginiai paukščių gripo ir Njukaslio ligų tyrimams, kurie bus atlikti Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute.

  Visi nugaišę paukščiai surinkti ir išvežti sunaikinti į utilizavimo įmonę, bus sunaikintas ir paukštidėje buvęs kraikas.

  Kiekvienais metais, prasidėjus karštesnių orų sezonui, VMVT gauna pranešimų apie dėl elektros tiekimo sutrikimų sugedusias ventiliacijos sistemas ir  dėl to žūstančius gyvūnus.

  Specialistai primena ūkinių gyvūnų laikytojams iš anksto pasirūpinti atsarginėmis priemonėmis, kurios užtikrintų nepertraukiamą ir efektyvų ventiliavimo sistemų darbą gyvūnų laikymo patalpose, ypač tvyrant karščiams.

  Dar šia tema

  Kaip neapsigauti renkantis naminius paukščius
  Verslininkų dėmesiui: atsakingai elkitės su gyvais Velykų simboliais
  Tegai:
  nuostoliai, gyvūnų laikytojai, ventiliacijos sistema, viščiukai
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos