14:51 2018 Kovo 21
Vilnius-3°C
Tiesioginis eteris
  Gitara, archyvinė nuotrauka

  Styginių instrumentų orkestras iš JAV nemokamai koncertuoja Lietuvoje

  © Photo: picjumbo.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (83)
  1701

  Vasarą puikus metas prisiminti savo pomėgius, jau šiandien Vilniuje galima nemokamai pasiklausyti klasikinės muzikos koncerto, į Lietuvą iš JAV atvažiavo vaikų styginių instrumentų orkestras "Preucil"

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Vaikų styginių instrumentų orkestras "Preucil" iš JAV Ajovos valstijos birželio 20 dieną Vilniaus Šventos Kotrynos bažnyčioje atliks klasikinės muzikos koncertą, praneša portalas madeinvilnius.lt.

  Prestižinis styginių instrumentų orkestras "Preucil" šią vasarą keliauja po Europą, o viena iš orkestro stotelių — Lietuva.

  Birželio 21 dieną, 18:30 orkestras pasirodys Kaune Tautos namuose.

  "Mums garbė Lietuvoje organizuoti net kelis šio orkestro pasirodymus. Be to, tai yra nemokami renginiai, į kuriuos yra kviečiami visi ieškantys intelektualių pramogų netradicinėse erdvėse", — teigia "Music Travel Baltics" vadovė Rūta Dambytė.

  Styginių instrumentų pagalba Preucil mokyklos auklėtiniai atliks širdį virpinančią klasiką: nuo Štrauso iki Vivalžio kūrinių.

  Orkestrui vadovauja patyręs dirigentas iš Honolulu salos Havajuose Anthony Arnone. Šios muzikos mokyklos vaikai nuo pat mažens yra mokomi muzikuoti pagal suzuki metodą.

  Apie suzuki metodą

  Nuo mažens reikia lavinti vaikų muzikalumą ir "Motinos kalbos" principu mokyti juos groti įvairiais instrumentais. Tokia yra suzuki metodo esmė.

  "Motinos kalbos" principas teigia, kad talentas yra ne įgimtas, bet išugdomas. Lygiai taip, kaip kiekvienas vaikas išmoksta savo gimtąją kalbą (kartais dvi ir netgi tris iškart), taip nuo mažens jis gali išmokti ir muzikuoti.

  Suzuki metodą pirmasis viešai išaiškino Japonijos mokslininkas, smuikininkas, kompozitorius, ugdymo filosofas Shinichi Suzuki. Jis teigė, kad žmogaus talentas yra įgyjamas priklausomai nuo gyvenamosios ir ugdomosios aplinkos, o kūdikių galimybės yra apskritai praktiškai beribės.

  Temos:
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (83)

  Dar šia tema

  Vilniuje ir Kaune vyks taikūs koncertai "Laisvė rokenrolui"
  Roko grupė "Kings of Leon" koncertuos Vilniuje
  Tegai:
  klasikinė muzika, nemokamai, koncertas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos