22:27 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (98)
  24

  Minint Tarptautinę pabėgėlių dieną sostinės P.Cvirkos aiktštėje vyks iškyla, kurioje bus galima arčiau susipažinti su prieglobstį Lietuvoje gavusiais žmonėmis

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Šiandien visame pasaulyje minima Tarptautinė pabėgėlių diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į tuos, kurie dėl katastrofų, karinių konfliktų, gamtinių nelaimių buvo priversti palikti savo namus.

  Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdybos (JTVPK) parengtame pranešime "Globalinės tendencijos: priverstinis perkėlimas-2016" teigiama, kad šiai dienai pasaulyje priskaičiuota daugiau nei 65 milijonai žmonių, priverstų palikti savo namus.

  Lietuvos Raudonasis Kryžius Pabėgėlių dieną kviečia kartu paminėti iškyloje. 17:00 P.Cvirkos aiktštėje Vilniuje prasidėsiančiame piknike neformalioje aplinkoje susirinkusieji galės pažaisti stalo futbolą, pabendrauti ir, galbūt, susidraugauti su prieglobstį Lietuvoje gavusiais žmonėmis.

  Taip pat bus eksponuojamas fotožurnalistų Vidmanto Balkūno ir Artūro Morozovo fotografijų ciklas "Vilties kelias". Fotopasakojimuose užfiksuotos akimirkos iš didžiausios žmonijos istorijoje pabėgėlių krizės.

  Pasaulinė pabėgėlių diena minima 126 šalyse nuo 2001 metų. Jos tikslas — atsigręžti į žmones, kurie dėl karo buvo priversti palikti savo namus.

  Lietuvoje pasaulinė pabėgėlių diena minima nuo 2002 metų.

  Pabėgėliai, gavę prieglobstį Europos Sąjungoje 2016 metais
  © Sputnik /
  Pabėgėliai, gavę prieglobstį Europos Sąjungoje 2016 metais
  Temos:
  Pabėgėlių krizė (98)

  Dar šia tema

  Į Lietuvą atvyko 12 pabėgėlių
  Pabėgėlių taryba: pasaulyje daugiau kaip 30 mln priverstinių perkeltųjų
  Pabėgėlių šeima iš Sirijos: buvom nukreipti į Lietuvą, nepaisant mūsų norų
  VRM paspartins dokumentų išdavimo eigą pabėgėliams
  EK ketina aptarti sankcijas prieš ES šalis, nepriimančias pabėgėlių
  Tegai:
  iškyla, Tarptautinė pabėgėlių diena, Vilnius

  Svarbiausios temos