20:44 2020 Vasario 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (87)
  200

  "Lietuvos geležinkeliai" atnaujino kelionių su gyvūnais taisykles; kelionės su augintiniu laiką reikės derinti prieš 24 valandas

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Nuo šių metų birželio "Lietuvos geležinkeliai" pakeitė gyvūnų vežimo taisykles.

  Pagal naują tvarką sumažėja reikiamų dokumentų skaičius, be to, pakeisti reikalavimai socializacijos testus išlaikiusiems šunims, praneša įmonės spaudos tarnyba.

  Kačiukas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Pasak "Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus pavaduotojo, Keleivių vežimo direkcijos direktoriaus Lino Baužio, keičiant gyvūnų vežimo taisykles, atsisakyta ir kitų formalumų — pavyzdžiui, nebereikia pateikti Veterinarijos pažymėjimo, atsiranda galimybė be antsnukio vežti šunis, kurie yra išlaikę socializacijos testą "šuo mieste" arba egzaminą "BH", išskyrus pavojingus ir kovinius šunis bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnus.

  Naujos taisyklės atsirado dėl to, kad norinčių keliauti kartu su auginiais, skaičius nuolat auga, o ypač jų padaugėja vasarą, kuomet dažniau važiuojama į kurortus.

  "Besiruošiantys atostogų poilsiautojai dažnai susiduria su problema — o ką daryti su keturkoju draugu. Ypač šis klausimas opus tiems, kurie nori atostogų vykti viešuoju transportu, mat dažniausiai čia didelių augintinių su savimi vežti negalima. Traukiniais jau seniai kartu su šeimininkais galėjo keliauti ir jų keturkojai, tačiau tam buvo apribojimų — pavyzdžiui, apie tai, kad su keleiviu vyks didesnis šuo, reikėjo pranešti nemažiau kaip likus parai iki kelionės. Naujose taisyklėse tokių reikalavimų nebėra", — pasakoja Baužys.

  Vilniaus viešuoju transportu gyvūnus galima vežti nemokamai >>

  "Lietuvos geležinkelių" atstovai atsižvelgė į keleivių pastabas ir pasiūlymus ir todėl nusprendė peržiūrėti galiojančią tvarką ir sudaryti palankesnes sąlygas kelionėms traukiniais drauge su keturkojais draugais.

  "Lietuvos geležinkelių" traukiniais galima vežti tik sveikus, švarius ir paskiepytus augintinius. Be specialios taros keleiviai gali vežti ne daugiau kaip du šunis. 3 klasės vietose augintiniai vežami nemokamai, 2 klasės vietose — mokant 30% dydžio mokestį nuo 2 klasės pilnos bilieto kainos.

  Pirmąja klase augintinius vežti draudžiama.

  Temos:
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (87)

  Dar šia tema

  Laiškininkus vis dažniau užpuola šunys privačių namų teritorijose
  Medikai: pavasarį vėl gali paplisti šunų ir kačių platinamos ligos
  Gyvūnų augintinių jauniklius tapo sunkiau įvežti į Lietuvą
  Nori vežti maža gyvūnėlį — susipažink su nauja tvarka
  Tegai:
  augintiniai, jūra, kelionės, traukiniai, augintinis, Lietuvos geležinkeliai, Lietuva

  Svarbiausios temos