08:58 2021 Gegužės 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.2005
 • RUB89.7964
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  18

  Didelis gaisras Londone, nusinešęs 79 žmonių gyvybes, paveikė Vilniaus valdžią, kuri kreipėsi į Aplinkos ministeriją, prašydama atsižvelgti į medžiagas, kuriomis renovuojami sostinės daugiabučiai

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipėsi į Aplinkos ministrą Kęstutį Navicką, siūlydamas, kad sostinėje renovuojamiems daugiabučiams būtų naudojamos nedegios medžiagos, ir tai turi būti įtvirtinta reikalavimuose statybai bei renovacijai, pasidalino meras Facebook paskyroje.

  Praėjusią savaitę viename Londono daugiabučių kilęs gaisras, nusinešęs 79 gyvybes, įvyko dėl neapgalvoto pastato atnaujinimo: jo fasadas apšildytas degiomis medžiagomis, be to, elektros instaliacijos buvo netvarkingos. Šis atvejis atkreipė dėmesį ir į situaciją Lietuvoje, kurioje galimos tos pačios grėsmės, ir būtina kuo skubiau užkirsti joms kelią.

  Vilniaus miesto savivaldybė siūlo nustatyti, kad aukštesni nei penkiaaukščiai namai negalėtų būti atnaujinami degiomis medžiagomis, o saugus atstumas aplink angokraščius daugiabučiuose pastatuose būtų nedegus, didesnis dėmesys būtų skiriamas tvarkingam elektros instaliacijos įrengimui ir jos priežiūrai.

  "Kreipėmės į Aplinkos ministeriją, kad artimiausiu metu būtų peržiūrėti reikalavimai statybai ir renovacijai, siekiant išvengti tokių nelaimių Lietuvoje, taip pat — kaip galėtų būti vykdoma didesnė kontrolė, ar renovacijai bei namų statybai naudojamos sertifikuotos, saugios, reikalavimus atitinkančios medžiagos", — sakė Vilniaus meras.

  Be to, savivaldybė jau pradėjo rengti priemones, kurios leistų informuoti gyventojus, jei jie planuoja įsigyti namą, kuris pastatytas nesaugiai, arba jei jų namą numatoma renovuoti nesaugiai. Tokia informacija bus skelbiama Vilniaus miesto savivaldybės tinklalapyje.

  Taip pat artimiausiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje bus aptartas prevencinių priemonių planas.

  Vilniaus miesto savivaldybės pastatų priežiūros specialistai nuolat informuoja gyventojus apie nustatytus pažeidimus jų namuose, jei jie gyvena pastate, kurio saugumas kelia abejonių, ir apie tai, kaip jiems apsisaugoti, jei name kiltų gaisras, bei imasi priemonių teisės aktų nustatyta tvarka (surašomas aktas ir teikiami įpareigojimai pastato savininkui, naudotojui arba bendro naudojimo objektų valdytojui).

  Dar šia tema

  Daugiaubučių renovacija padeda sutaupyti beveik iki 90% šilumos
  Vilnius prašo Aplinkos ministerijos nestabdyti daugiabučių renovacijos
  Tegai:
  renovacija, daugiabučiai namai, Vilnius

  Svarbiausios temos