10:20 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Sveikatos apsaugos ministerija siūlo įstatymo pataisas, pagal kurias galima bus laidoti žmogaus embrionus ir vaisius iki 22-os nėštumo savaitės

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Ministrų kabinetas pritarė siūlymui sudaryti teisines galimybes laidoti žmogaus embrionus ir vaisius iki 22-os nėštumo savaitės, t. y. užsimezgusią gyvybę, kuri dėl tam tikrų priežasčių negalėjo išsivystyti ir mirė anksčiau laiko, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Tai galėtų daryti visi to pageidaujantys tėvai. Iki šiol tokie veiksmai negalėjo būti daromi, nes nebuvo teisiškai reglamentuoti.

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įsitikinęs, kad dabartinė tvarka yra neteisinga, nes pasitaiko tėvų, kurie nori deramai palaidoti savo negimusius vaikus, bet negali to padaryti.

  "Mūsų siūlomi teisės aktų pakeitimai sudarytų tokias galimybes ir tėvai turėtų teisę pasirinkti — laidoti ar ne anksčiau laiko gimusį savo vaisių, kuris mirė, nesulaukęs nė 22 savaičių. Tuo tarpu tie tėvai, kurie to nenorėtų daryti, jiems nebūtų jokios prievartos. Šios naujovės suformuotų naują teisinę praktiką ir pasirinkimo laisvę tėveliams, kuriems, deja, netenka galimybės džiaugtis vaikučių šypsenomis", — sako ministras Veryga.

  Ministro Verygos teigimu, šios pataisos inicijuotos, sulaukus visuomenės skundų, kad jie neturi galimybių deramai atsisveikinti su anksčiau laiko pasaulio neišvydusiais embrionais ir vaisiais iki 22-os savaitės.

  Pagalbinio apvaisinimo donorai spręs, ar vaikas sužinos jų tapatybę >>

  Priėmus įstatymo projektą, tėvai turės teisę pagal savo norus palaidoti ar kremuoti tokį vaiką, taip atsisveikindami su juo.

  Įstatymo projektas parengtas, remiantis Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija ir Europos Sąjungos dokumentų nuostatomis. Jį priėmus, bus parengtas sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriuo bus reglamentuota žmogaus embrionų ir vaisių iki 22-os nėštumo savaitės atidavimo tėvams (vienam iš tėvų) kremuoti ir laidoti tvarka, pakeisti kai kurie teisės aktai.

  Dar šia tema

  Valstybė ampokės pagalbinio apvaisinimo paslaugas nevaisingoms šeimoms
  Nauja viltis nevaisingoms šeimoms
  Tegai:
  embrionas, laidojimo rūsys, Lietuva

  Svarbiausios temos