09:54 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Šventės išvakarėse aplinkosaugininkai primena, kad 90% miško gaisrų kyla dėl neatsargaus žmonių elgesio, ir ragina miške laikytis priešgaisrinės apsaugos reikalavimų

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Artėjant Joninėms, aplinkosaugininkai primena, kad, kuriant šventinius laužus gamtoje, su ugnimi reikia elgtis itin atsargiai.

  Kokią baisią nelaimę gali sukelti įsiplieskusi ugnis, parodė didžiulis miško gaisras, kilęs praėjusį šeštadienį vidurio Portugalijoje. Jis ne tik nusiaubė gamtą, bet ir nusinešė žmonių gyvybių.

  ​Tai dar vienas perspėjimas visiems, koks miškas yra jautrus net menkiausiai žiežirbai, praneša Aplinkos ministerija.

  Šiemet šalies miškuose, miškų urėdijų birželio 20 dienos duomenimis, užregistruoti 62 gaisrai, kilę 48,6 hektarų plote — dešimčia mažiau negu pernai tuo pačiu laikotarpiu. Urėdijų priešgaisrinės komandos ir miškų pareigūnai pagal gautus pranešimus apie kilusius gaisrus buvo išvykę į gaisravietes daugiau nei 200 kartų.

  Šiuo metu oro sąlygos, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos duomenimis, nėra palankios gaisrams kilti. Šiandien dauguma šalies miškų yra antros ir trečios gaisringumo klasės, tik Pietų Lietuvoje vietomis — ketvirtos. Rytoj vyraus pirmos ir antros, kai kur išliks trečios ir ketvirtos klasės miškų gaisringumas.

  Kad ir kokios būtų oro sąlygos, privalu laikytis lankymosi miške taisyklių ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimų. Juk daugiau kaip 90% miško gaisrų kyla dėl neatsargaus žmonių elgesio.

  Miške draudžiama kurti laužus ne laužavietėse ir naudoti atvirą ugnį, mėtyti neužgesintus degtukus, nuorūkas ir kitus daiktus, galinčius sukelti gaisrą. Užkurtą laužą būtina nuolat prižiūrėti, baigus kūrenti, jį užpilti žemėmis ar vandeniu, kol visiškai nustos rusenti.

  Pastebėjus gaisrą, reikia nedelsiant apie jį pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

  Gaisrų statistika Lietuvoje
  © Sputnik
  Gaisrų statistika Lietuvoje

  Dar šia tema

  Didžiulio gaisro Londone metu Lietuvos ugniagesiai primena apie saugumą
  Pratybų metu Pabradėje sudegė virš hektaro miško
  Kryžių kalno padegėjas — 72 metų Panevėžio rajono gyventojas
  Dėl pernykštės žolės deginimo sparčiai daugėja gaisrų
  Tegai:
  laužai, miškas, aplinkosaugininkai, gaisras, Joninės

  Svarbiausios temos