07:33 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  82

  Politikai nusipaveikslavo prie grafičio, skirto pašiepti mėnesio pradžioje įvestus griežtesnius alkoholio reklamos ir prekybos nurodymus

  VILNIUS, birželio 23 — Sputnik. Grafitis su "valstiečiu" Ramūnu Karbauskiu, Sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga ir Sveikatos reikalų komiteto pirmininke Agne Širinskiene teroristų įvaizdyje atsirado ant vienos sostinės kavinės sienos. Politikai reagavo į tai praktiškai ir nusipaveikslavo prie jo, o vėliau dar ir pasidalino socialiniame tinkle.

  "Kartais nemažos pastangos įvertinamos ir tokiais būdais. Šį kartą, pastangos priimant alkoholio kontrolės įstatymus. Latvijos parlamento nariai dabar mums pavydės ne tik priimtų alkoholio kontrolės įstatymų, bet ir viešo pripažinimo, išreikšto meninėmis formomis. (Latvija artimiausiu metu planuoja padidinti akcizus alkoholiui, taip prisidėdama prie Estijos ir Lietuvos bendros alkoholio kontrolės politikos)", — parašė Karbauskis.

  Anot grafičio autoriaus, neseniai priimtos Alkoholio kntrolės įstatymo pataisos, kurių iniciatoriai tapo "valstiečiai žalieji", galima vertinti kaip terorizmą. Grafityje politikai vaizduojami su bombomis ir automatais. Ant sienos taip pat yra arabų stiliaus užrašas "The party is over".

  Nesenai Seimas pritarė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama sumažinti alkoholio vartojimą ir prieinamumą. Priimtais pakeitimais nutarta leisti alkoholį įsigyti asmenims nuo 20 metų, o taip pat nuspręsta trumpinti alkoholio prekybos laiką — parduotuvėse ir viešojo maitinimo įstaigose prekiauti alkoholiu, jį išsinešti bus leidžiama darbo dienomis ir šeštadieniais nuo 10:00 iki 20:00, sekmadieniais — nuo 10:00 iki 15:00.

  Socialinių tinklų vartotojai taip pat išreiškė savo nuomonę šia tema. Autorių kalba ir rašyba netaisyta.

  Rūta Pumputienė: Kai žmonės moka iš savęs pasijuokti, tai čia gera savybė. Na, bet žinote, žmonėms jau nebe juokingi jūsų metodai. Liūdna….

  Agnė Kasputytė: Jūs ne apie alkohilį galvokit o apie jaunima kuris masiškai emigruoja!!Apie mokesčius kurie smaugia ne tik darbdavius bet ir darbuotojus, pasvarstykit PVM akcizus… Priimkit samoningus įstatymus kurie būtu naudingi gyventojui o ne Jums.

  Giedrius Petrauskas: Gerbiami blaivininkai, nera Lietuvoj didesniu reikalu ir problemu negu tos, apie kurias kasdien kalba ziniasklaida pristatydami po pora jusu sugalvotu draudimu kasdien? Negi nesuprantat, tauta juokiasi is jusu ir pradeda gailetis, kad jus isrinko. Geriau kiskit pinigus ne istatymams (mano nuomone kvailiems) leisti, o rupinkites vaikais, jaunomis seimomis, susikta skiepa nuo meningokoko vaikam kompensuokit. Bus nauda. Kas gere tas gers, taip, kad jus savo ideologija pletokit Naisiuose, nes Lietuvoje zmones turi kitu ir didesniu bedu nei alkoholis nuo 20 metu ir panasiai.

  Ričardas Bacevičius: Bet koks valdžios draudimas yra žmogaus laisvės ribojimas. Tavo pasirinkimo laisvės ribojimas. Gerti ar negerti. Dirbti ar nedirbti. Suprantu. Visi privalo uoliai dirbti, kad mokėtų mokesčius. Pajamų, pelno, socialinio draudimo, pridėtinės vertės, žemės, akcizai, muitas, sveikatos ir dar kokia 10-20 už 10 kartų mažesnes pajamas, nei Europos sąjungos vidurkis. Šypsotės, šypsokitės…

  Juozas Vekrikas: Is visu sios valdzios priimamu sprendimu akivaizdu, jog Lietuva tampa totalitarine valstybe. Senaisiais laikais tai buvo dar vadinama planine ekonomika…

  Skandalas kaip reklama

  Pernai ant užkandinės "Keulė Rūkė" atsirado grafitis, vaizduojantis besibučiuojančius Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir tada dar respublikonų kandidatą į JAV prezidentus Donaldą Trumpą.

   

  Grafitis, kuriuo autorius Mindaugas Bonanu, atnešė kavinei milžinišką populiarumą. Jo darbo nuotrauką tinklalapyje "Reddit" per naktį surinko du milijonus paržiūrų. Tarptautinės žiniasklaidos, įskaitant BBC ir CNN, taip pat pranešė apie kūrinį.

  Vėliau jo darbą užpaišė baltais dažais ir autoriui teko jį atkurti. Dabar atkurtame grafityje šie politikai ne bučiuojasi, o kartu rūko "suktinę".

  Dar šia tema

  Seimas atmetė siūlymus priverstinai gydyti alkoholikus
  Nusipirkęs bilietą gali gerti: alkoholis mokamuose renginiuose nedraudžiamas
  Švietimo ministerija: penktadalis mokinių rūko, trečdalis — vartoja alkoholį
  "Komendanto valanda" be alkoholio Lietuvos kurortuose
  Tegai:
  grafitis, Agnė Širinskienė, Aurelijus Veryga, Ramūnas Karbauskis, Vilnius

  Svarbiausios temos