19:40 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)
  59

  Vien per šių metų pirmus penkis mėnesius Vilniuje iš gyvybei ir sveikatai pavojingų sąlygų paimti 122 vaikai

  VILNIUS, birželio 23 — Sputnik. Nuo šio mėnesio Vilniaus Vaiko teisių apsaugos skyriuje pradėjo dirbti šeši budintys "naktiniai" darbuotojai, kurie talkina policijos pareigūnams vykstant į iškvietimus dėl smurto artimoje aplinkoje nakties metu, poilsio ir švenčių dienomis, praneša sostinės savivaldybė.

  Budintys specialistai per pirmąsias dvi darbo savaites jau sulaukė 11 iškvietimų ir kartu su Policija vyko pasirūpinti vaikų saugumu.

  Skyriaus darbuotojai, gavę Policijos telefoninį pranešimą dėl smurto artimoje aplinkoje bet kuriuo paros metu nedelsdami, ne ilgiau kaip per vieną valandą, nuvyksta į įvykio vietą ir pasirūpina vaiku.

  "Sritis, kurioje dirbame yra tikrai nelengva, nes tenka dirbti su daug problemų turinčiomis šeimomis ir priimti sprendimus, kurie yra palankiausi šeimoje gyvenantiems nepilnamečiams vaikams. Naktinis ir ne darbo valandų budėjimas turi daug prasmės, nes įvairūs iškvietimai, ypač kai šeimoje girtaujama, yra dažni vakarais ar naktimis. Žinoma, darbas nelengvas, bet matome labai didelę to prasmę", — sako vienas iš Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojų.

  Vien per šių metų pirmus penkis mėnesius Vilniuje iš gyvybei ir sveikatai pavojingų sąlygų paimti 122 vaikai. Iš jų 42 perduoti priežiūrai artimiesiems giminaičiams, socialiniams globėjams, kiti — į Krizių centrą.

  Sostinėje šįmet žymiai intensyviau dirbama su rizikos grupėse esančiomis šeimomis, jose lankomasi ir nedarbo metu. Šiuo metu Vilniuje yra parengta 15 profesionalių socialinių globėjų, kurie vaiką pasiruošę priimti bet kuriuo metu. Sostinėje atsiranda vis daugiau įtėvių bei globėjų — per 2015 metus jų buvo 83, o nuo 2016 iki dabar net dvigubai daugiau — 217. Per šiuos metus jų planuojame parengti  net iki 160.

  Temos:
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)

  Dar šia tema

  Tapti vaiko globėju bus galima greičiau
  Motinos ir vaiko namai nuteistosioms minėjo vienerių metų sukaktį
  Žmonės kviečiami paminėti Tarptautinę dingusių vaikų dieną pokalbiu su vaikais
  Grybauskaitė kviečia prisidėti prie iniciatyvos "Padovanok vaikui vasarą"
  "Švarių rankų šokis": apsaugokime vaikus nuo užkrečiamųjų ligų
  Tegai:
  smurtas prieš vaikus, vaikai, Vaiko teisių apsaugos tarnyba, Vilnius

  Svarbiausios temos