12:56 2021 Gegužės 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.2169
 • RUB90.0154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Iškilminga ceremonija, skirta arkivyskupo Teofiliaus Matuliono beatifikacijai, — tai pirmoji beatifikacija, kuri vyksta Lietuvoje

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Sekmadienį, birželio 25 dieną, sarkofagas su Teofiliaus Matulionio (1873-1962) palaikais buvo atvežtas į Vilnių, kur Katedros aikštėje įvyko iškilmingos šv. Mišios, kurių metu Lietuvos arkivyskupas buvo paskelbtas Palaimintuoju.

  Daugybę metų sovietinės valdžios persekiotą ir įvairiuose Rusijos kalėjimuose bei lageriuose kalintą Teofilių Matulionį Popiežius Pranciškus 2016 metų gruodžio 1 dieną paskelbė kankiniu ir taip atvėrė kelią jo beatifikacijai.

  Iškilmingas šv. Mišias Katedros aikštėje, į kurias susirinko apie 30 tūkstančių tikinčiųjų, aukojo iš Vatikano atvykęs Popiežiaus legatas kardinolas Angelo Amato SDB.

  Pagal kardinolo Andželo Amato perskaitytą popiežiaus Pranciškaus laišką, kasmet birželio 14 dieną bus švenčiama palaimintojo Teofiliaus diena.

  Торжественная церемония причисления епископа Теофилюса Матулениса к лику преподобных
  Iškilminga ceremonija, skirta arkivyskupo Teofiliaus Matuliono beatifikacijai

  Savo kalboje Vatikano atstovas Matulionį pavadino "didvyrišku Evangelijos liudytoju, drąsiu bažnyčios ir žmogaus orumo gynėju".

  Po šių žodžių skambėjo plojimai ir įvyko kanoninio portreto atidarymą, kuriame Matulionis pavaizduotas apsirengęs vyskupo sutana po kalinių drabužiais.

  Iškilmingoje ceremonijoje taip pat dalyvavo Prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjeras Saulius Skvernelis, Lietuvos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

  Kreipdamasi į visus Lietuvos tikinčiuosius, šalies vadovė pabrėžė, jog tai valstybei išskirtinė diena.

  "Šiandien ypač aiškiai girdime plakant istorinę širdį. Iš atokiausių Lietuvos vietovių tūkstančiai susirinko pagerbti birželį gimusio ir taip pat birželį beatifikuoto mūsų tautiečio arkivyskupo Teofiliaus Matulionio. Aikštėje matau ypač daug jaunų, laisvės kartos žmonių. Laisvės, kurios praradimo pasekmes tvirtai atlaikė arkivyskupas. Taip sutapo, kad šį mėnesį prisimename ir skaudžiausią valstybės patirtį: okupaciją, masinius trėmimus ir tūkstantines aukas — visa, ką teko išgyventi mūsų žmonėms. Palaimintasis Teofilius Matulionis — vienas iš jų", — sakė Prezidentė.

  Pasak šalies vadovės, atlaikęs daugkartinius suėmimus, įkalinimus, tardymus, kankinimus, bandymus užverbuoti arkivyskupas neprarado to, kas svarbiausia, — žmogiškumo, meilės žmonėms ir ištikimybės tiesai.

  Šalies vadovė palinkėjo, kad Palaimintuoju paskelbtas arkivyskupas taptų moraline atrama ir stiprybės šaltiniu kiekvienam Lietuvos žmogui.

  Pirmadienį palaimintojo Teofiliaus Matulionio palaikai bus grąžinti į Kaišiadorių katedrą, kur buvo laikomi nuo pat vyskupo mirties. Sarkofagas bus laikomas altoriuje, Palaimintojo garbei skirtoje koplyčioje.

  Arkivyskupo Teofiliaus Matuliono beatifikacija — tai pirmoji beatifikacija, kuri vyksta Lietuvoje. Prieš 30 metų Romoje Palaimintuoju paskelbtas arkivyskupas Jurgis Matulaitis.

  Dar šia tema

  Trakų pilyje pirmąkart surengta paroda "Šv. Florijonas – ugniagesių globėjas"
  Arčiau dangaus: Palangos bažnyčios bokšte atsiras apžvalgos aikštelė
  Popiežius ragina "elgtis atsakingai", kad užkirsti kelią AIDS plitimui
  Tegai:
  paskelbtas Palaimintuoju, arkivyskupas, beatifikacija, Teofilius Matulionis, Vatikanas, Lietuva

  Svarbiausios temos