19:56 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Apklausa parodė, kad dauguma šalies gyventojų rūšiuoja atliekas, siekdami prisidėti prie aplinkos saugojimo

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Maždaug pusė šalies gyventojų (42%) rūšiuoja visas atliekas, 40% — dalį, rodo rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos "RAIT" atliktos apklausos rezultatais, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Pernai visas atliekas rūšiavo 43%, dalį — 38%.

  Konteineriai Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Šiemet tik 12% apklaustųjų nurodė, kad atliekų rūšiavimas jiems nerūpi (2016 metais — 22%). Į klausimą, kodėl nerūšiuoja, net 53% pripažino, kad jiems patogiausia mesti visas atliekas į vieną konteinerį, o 45% atsakė, kad neverta, nes surūšiuotos atliekos esą vis tiek sumaišomos su komunalinėmis.

  Net 73% apklaustųjų pagrindine rūšiavimo priežastimi nurodė galimybę prisidėti prie aplinkos saugojimo. 47% pagrindine paskata nurodė siekį mažinti sąvartynuose šalinamų atliekų kiekį, o 34% — išrūšiuotas atliekas panaudoti kaip žaliavų ir energijos šaltinį. Ketvirtis respondentų dalyvavo socialinėse akcijose, susijusiose su atliekų prevencija ar tvarkymu.

  Atliekų rūšiavimo konteinerių daugėjimą teigiamai vertina 85% apklausos dalyvių. 89% nurodė, kad šalia jų namų yra visi trys ar bent vienas konteineris. Jų šalia namų pasigedo kas dešimtas gyventojas, o pernai tokių buvo 18%.

  Beveik pusė apklaustųjų (49%) apie atliekų rūšiavimą sužino iš interneto, 33% — iš radijo, o pagrindiniu šaltiniu (76%) išlieka televizija. Tokios informacijos pakanka 75% respondentų. Žiniasklaidos dėmesį atliekų tvarkymui teigiamai vertina net 81%.

  Norint skatinti rūšiuoti atliekas, reikia, kaip mano 57% apklaustųjų, skleisti daugiau informacijos apie atliekų rūšiavimo naudą. 53% respondentų apsispręsti padėtų daugiau konteinerių.

  Dar šia tema

  Padangų atliekoms sumažinti siūloma uždrausti daugiau nei 1 automobilio įvežimą
  Energetikos ministras: biodegalų, pagamintų iš atliekų, vartojimas — pažangu
  Nauja tvarka: apsaugoti pavojingas atliekas nuo išorinių veiksnių
  Lietuvoje atsiras daugiau konteinerių atliekoms rūšiuoti
  Švaru ir nebrangu: sostinėje atpigs atliekų apdorojimas
  Tegai:
  atliekos, šiukšlių rūšiavimas, apklausa, Aplinkos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos