12:29 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  69

  Smarki audra, škvalas ir perkūnija gali kilti birželio 29 ir 30 dienomis, šalies gyventojai raginami pasirūpinti savo gyvybės ir turto saugumu

  VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. Ketvirtadienį, birželio 29 dieną, Lietuvoje numatoma smarki audra, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

  Pranešimas dėl smarkios audros, škvalo ir perkūnijos per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą buvo išsiųstas mobiliųjų telefonų savininkams.

  "Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie VRM informuoja, kad birželio 29 dieną Lietuvoje numatoma smarki audra. Vietomis kils škvalas, kris kruša, vėjo gūsiai sieks 15-20 metrų per sekundę, kai kur iki 25 metrų per sekundę", — rašoma pranešime.

  Panašūs orai išsilaikys ir birželio 30-osios naktį. Gelbėtojai prašo pasirūpinti savo gyvybės ir turto saugumu.

  Ugniagesiai gelbėtojai perspėja gyventojus škvalo metu nestovėti po aukštais medžiais, prie elektros linijų, nestatyti automobilių po medžiais, neliesti ant laidų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų, nes tai gali kelti pavojų gyvybei. O per audrą, žaibuojant ir griaudžiant patartina likti namuose, uždaryti langus, duris, dūmtraukių sklendes, ventiliacines angas, kad nebūtų skersvėjų.

  Taip pat būtina išjungti visus elektros prietaisus, nekalbėti judriojo ir stacionaraus ryšio telefonu. Žaibuojant ypač pavojinga būti šalia vandens telkinių. Perkūnijai užklupus maudantis, žvejojant ar besiirstant valtimi, nedelsiant skubėkite į krantą. Griaudžiant nebėgiokite, nevažiuokite motociklu ar dviračiu, nelaikykite rankose metalinių daiktų. 

  Esant galimybei, apie galimą smarkią audrą informuokite savo artimus žmones, kaimynus, bendradarbius, ypač neįgalius ar vienišus vyresnio amžiaus žmones. O nelaimės atveju skambinkite skubios pagalbos telefonu 112.

  Dar šia tema

  Uraganas Maskvoje — liudytojų filmuota medžiaga
  Savaitgalio audra socialiniuose tinkluose
  Tegai:
  perkūnija, škvalas, audra, ugniagesys gelbėtojas, Lietuva

  Svarbiausios temos