21:47 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos nuostoliai dėl lietaus (18)
  58

  Vilnių užklupusi liūtis galėjo būti nuotekų trasoje įvykusio incidento priežastis — sutriko Upės gatvėje esančios nuotekų siurblinės darbas ir į Nerį pradėjo tekėti lietaus vanduo, susimaišęs su nevalytomis buitinėmis nuotekomis

  VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Ketvirtadienį dėl itin smarkios liūties nustojusi veikti nuotekų siurblinė Vilniaus Upės gatvėje vakar vėlai vakare atnaujino darbą, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

  Ketvirtadienį priešpiet siurblinė nustojo veikusi, kai po liūties persipildė avariniai rezervuarai. Buvo užpilti bei nustojo veikti siurbliai. Sustojus siurbliams nuotekos iš siurblinės pradėjo tekėti į Neries upę.

  Насос откачивает лишнюю воду из Нериса
  Nuotekų siurblinė Vilniaus Upės gatvėje

  Apie 23 valandą siurbliams vėl pradėjus pumpuoti nuotekas į Vilniaus nuotekų valyklą, jos nebetekėjo į Nerį.

  Preliminariais duomenimis, į aplinką ketvirtadienį galėjo nutekėti apytiksliai po 1,5 tūkstančio kubinių metrų nuotekų per valandą, didelę jų dalį sudarė audros metu iškritęs paviršinis lietaus vanduo.

  Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) pareigūnai avarijos vietoje paėmė nuotekų mėginius. Atlikus laboratorinius tyrimus paaiškės, kokie teršalai su lietaus nuotekomis tekėjo į Nerį. Sužinojus į aplinką patekusių nuotekų kiekį bus galima įvertinti aplinkai padarytą žalą.

  Nors viešojoje erdvėje pasirodė įmonės "Vilniaus vandenys" atstovo teiginiai, kad siurblinės darbas sustojo birželio 29 dieną, apie 11:00, įmonė apie šį įvykį aplinkosaugininkams nepranešė, nors "Vilniaus vandenys" Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro informacijos valdymo grupė pareigūnus turėjo informuoti nedelsdami.

  Pagal Administracinių nurodymų kodeksą, nepranešus apie avarijas arba kitus atvejus, dėl kurių padaroma žala, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims užtraukiama bauda nuo 150 iki 300 eurų.

  Dėl statybos darbų praėjusį gruodį "Vilniaus vandenų" buitinių nuotekų linijoje Upės gatvėje, Vilniuje, taip pat įvyko avarija. Jos metu į Nerį patekus didžiuliam kiekiui nevalytų buitinių nuotekų buvo padaryta 629,9 tūkstančio eurų žala gamtai.

  Nelaimė Vilniuje: vamzdžių avarija Upės gatvėje>>

  Vilniaus RAAD birželio pradžioje kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su ieškiniu. Žalą aplinkai prašoma išieškoti iš atsakovių uždarųjų akcinių bendrovių "Vilniaus rentinys", "ARCHINOVA", "Ribinis būvis" ir "Statybos projektų ekspertizės centras".

  Temos:
  Lietuvos nuostoliai dėl lietaus (18)

  Dar šia tema

  Neries taršos Upės gatvėje kaltininkų turtas areštuojamas
  Komisija paskelbė nuotekų avarijos sostinės Upės gatvėje priežastis
  Tegai:
  nuotekų siurblinė, liūtis, nevalytos nuotekos, incidentas, Neris, Vilnius

  Svarbiausios temos