13:34 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Sausio 13-osios byla (86)
  40

  Kaltinimai dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų pareikšti dviem Rusijos Federacijos piliečiams pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso penkis straipsnius

  VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Generalinė prokuratūra pirmadienį Vilniaus apygardos teismui perdavė nagrinėti Sausio 13-osios įvykių bylą, kai dėl susirėmimų prie Lietuvos radijo ir televizijos pastatų žuvo 14 civilių, šioje byloje kaltinimai dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų pareikšti dviem Rusijos Federacijos piliečiams, pranešė Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Du Rusijos piliečiai kaltinami pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso penkis straipsnius.

  1991 metų sausį jėga buvo siekiama Nepriklausomybę atkūrusią Lietuvą grąžinti į Sovietų Sąjungos sudėtį. Karinių veiksmų metu, užimant Spaudos rūmus, Televizijos bokštą, Lietuvos radijo ir televizijos pastatus bei komendanto valandos metu buvo nužudyta 14 civilių, daugiau nei 800 civilių buvo sužaloti.

  Šioje byloje nukentėjusiais pripažinti 790 asmenų. Jie taip pat nukentėjusiais yra pripažinti ir šiuo metu Vilniaus apygardos teisme nagrinėjamoje Sausio 13-osios baudžiamojoje byloje.

  Kitų nenustatytų organizuotos grupės narių atžvilgiu ikiteisminis tyrimas yra atskirtas, tačiau atlikus visus įmanomus ir reikiamus proceso veiksmus bei išnaudojus visas galimybes nustatyti nusikaltimus padariusius asmenis jis prokuroro 2017 metų birželio 30 dienos nutarimu yra sustabdytas. Atsiradus tyrimui svarbių duomenų ikiteisminis tyrimas bus atnaujintas.

  Primintina, kad tik 2010 metais atsirado teisinė galimybė tyrimus dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų atlikti ir baigti įtariamiesiems nedalyvaujant procese. 

  Bylą sudaro per 699 tomų dokumentų. 

  Ikiteisminį tyrimą atliko tyrimo grupė, kurią sudarė Generalinės prokuratūros baudžiamojo persekiojimo departamento trys prokurorai ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro vienas pareigūnas.

  Už karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos.

  Temos:
  Sausio 13-osios byla (86)

  Dar šia tema

  Nukentėjusieji Sausio 13-osios byloje gaus nemokamą teisinę pagalbą
  Lietuviai prisimena Sausio 13-osios įvykius
  Gorbačiovas neketina dalyvauti Sausio 13-osios bylos procese
  Tegai:
  Sausio 13-osios įvykiai, Sausio 13-osios byla, Lietuva

  Svarbiausios temos