19:33 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Plėšriųjų paukščių lizdas buvo išmestas iš medžio, kertant mišką; gamtosaugininkai pasirūpino jaunikliais ir rado jiems naujus namus

  VILNIUS, liepos 4 Sputnik. Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus ornitologai prieš kelias savaites Gyvūnų globėjų asociacijos prašymu pasirūpino, kad du našlaičiais likę paprastojo suopio jaunikliai turėtų namus ir naują šeimą, praneša Aplinkos ministerija.

  Jūrinis erelis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виталий Аньков

  Šie į audinį įsukti ir dar neskraidantys paukščiai buvo rasti Birštono savivaldybės Vienkiemio kaime, šalia parduotuvės.

  Pasak muziejaus Ornitologijos skyriaus vedėjo Sauliaus Rumbučio, gali būti, kad kertant mišką iš medžio buvo išmestas plėšriųjų paukščių lizdas, bet jame buvusių jauniklių pasigailėta.

  Ornitologai šiuos jauniklius perkėlė į vieną iš Kaišiadorių rajone žinomų suopių lizdų. Į lizdą įdėjo ir maisto — negyvų pelių ir paukščių. Atvykę po poros savaičių pamatė lizde stovinčius gyvus ir sveikus įkeltuosius jauniklius.

  Tai ne pirma sėkminga panašaus pobūdžio plėšriųjų paukščių gelbėjimo akcija. 2015 metais Plungės rajone kertant mišką buvo nupjauta eglė, kurioje tarp tankių šakų buvo susuktas mažojo erelio rėksnio lizdas. Krentant medžiui, jauniklis nenukentėjo. Perkeltas į tos pačios paukščių rūšies lizdą Šilutės rajone jis sėkmingai užaugo.

  Dar šia tema

  Lietuva imasi priemonių, kad apsaugotų paukščius nuo žūčių prie elektros laidų
  Parsinešti namo galima tik sužeistą ar sergantį laukinį gyvūną
  Nauji pūkuoti Vingio parko gyventojai
  Lietuvos jūrų muziejuje atsiras ruoniukų reabilitacijos centras
  Tegai:
  lizdas, suopis, suopio jaunikliai, gamtosaugininkai, paukščiai

  Svarbiausios temos