04:06 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Pagal naujas nuostatas, kyšiu gali būti laikomos ir lėšos sumokamos už tariamai atliktas paslaugas, suteikiant paramą, patiriant reprezentacines išlaidas, dirbtinai padidinant prekių ir paslaugų kainas, mokant fiktyvų darbo užmokestį

  VILNIUS, liepos 4 Sputnik. Parengtos Pelno mokesčio įstatymo (PMĮ) pataisos, kuriomis nustatyta, kad užsienio valstybių pareigūnams sumokėti kyšiai (įskaitant paslėptas jų mokėjimo formas), apskaičiuojant mokesčius, nepripažįstami leidžiamais atskaitymais, praneša Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). 

  Įstatymo pakeitimai parengti, įgyvendinant Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Konvenciją ir EBPO Tarybos rekomendacijas.

  VMI parengė atitinkamų PMĮ straipsnių komentarą, kuris mokesčių mokėtojams paaiškina įstatymo nuostatų taikymą. Su VMI parengtu PMĮ komentaru galima susipažinti VMI svetainėje.

  VMI teigia, jog, remiantis EBPO Konvencija, valstybės turi imtis priemonių, kurios užtikrintų, jog kyšis ir papirkus pareigūną gautos pajamos arba turtas, kurio vertė atitinka tokių pajamų vertę, turi būti areštuoti ir konfiskuoti, arba kad būtų taikomos atitinkamos piniginės sankcijos.

  VMI parengtas komentaras išplėtė kyšio sąvoką ir įtvirtino nuostatą, jog kyšiu gali būti laikomos ir lėšos, sumokamos už tariamai atliktas paslaugas ar pirktas prekes, suteikiant paramą, patiriant reprezentacines išlaidas, dirbtinai padidinant prekių ir paslaugų kainas, mokant fiktyvų arba dirbtinai padidintą darbo užmokestį ir panašiai.

  Šių metų balandžio mėnesį buvo pasirašytas tarpinsititucinis susitarimas, pagal kurį VMI įsipareigojo keistis informacija, reikšminga užsienio pareigūnų papirkimo atvejams atskleisti ir išaiškinti, teikti visokeriopą pagalbą STT, siekiant atskleisti ir išaiškinti užsienio pareigūnų papirkimo atvejus.

  Dar šia tema

  Liberalų partijos skandalas: korupcija ar labdara?
  Pasienietis už vairavimą išgėrus ir kyšio siūlymą bus atleistas iš tarnybos
  Metų kryptis: korupcija aukščiausiuose ešelonuose
  Tarptautinės antikorupcijos dienos proga po Lietuvą pasklis "vokeliai"
  Tegai:
  kyšis, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI)

  Svarbiausios temos