02:24 2019 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1362
 • RUB75.4270
  Lazdynų riešutai, archyvinė nuotrauka

  Lietuviai alergiški lazdynų rešutams ir pelyno žiedadulkėms

  © Tiekėjų gildija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  41 0 0

  Beveik kas trečias planetos gyventojas kenčia nuo vienos ar kitos alergijos formos, tyrimai rodo, kad lietuviai jautriausi lazdyno riešutams ir pelyno žiedadulkėms

  VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Liepos 8-oji paskelbta Tarptautine alergijos diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į alergijos priežastis, organizuojamos įvairios visuotinės akcijos.

  Minint Tarptautinę alergijos dieną, mokslininkai pastebi, kad pastaraisiais metais daugėja šio tipo susirgimų, praneša lrt.lt.

  Alergijas vis dažniau lemia ne tik gamtoje esantys dirgikliai, bet ir nenatūralūs maisto produktai, vaistai, buitinė chemija. Tyrimai rodo, kad šiandien maždaug vienas iš trijų planetos gyventojų kenčia nuo vienokios ar kitokios alergijos formos. Beveik 40% vaikų kamuoja išbėrimai su niežuliu. 

  Vilniaus universiteto mokslininkai, kartu su kolegomis iš kitų šalių, atlikę genetinius ir naujagimių tyrimus, nustatė, kad europiečiai jautriausi sojai, kiviams, žemės riešutams ir sezamo sėkloms.

  Lietuviai išsiskiria pagal jautrumą lazdyno riešutams bei pelyno žiedadulkėms. Taip pat pastebėta, kad alergiškumą skatina didėjanti aplinkos tarša, cheminių medžiagų vartojimas, stresas. Alergija gali išsivystyti ir tada, jei stengiamasi gyventi pernelyg steriliai.

  Manoma, kad alergijos atveju organizmo šalinimo sistemos (kepenys, inkstai, virškinimo traktas) yra perkrautos, todėl organizmas toksinus šalina per odą (atopinis dermatitas, alerginis dermatitas, kontaktinis dermatitas ir kita) ar per kvėpavimo takų gleivinę (alerginis rinitas, bronchinė astma).

  Dar šia tema

  Leidimą į sanatorijas išduoda ne ligonių kasos, o gydytojas
  Pasaulio sveikatos organizacija: Lietuva tarp neaktyviausių Europoje
  Tegai:
  pelyno žiedadulkės, lazdyno riešutai, alergija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos