08:54 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  86

  Viktorija Budrytė Švedijoje susituokė su savo drauge Marina Melody Winnersjo ir pasidalino savo nuotrauka socialiniame tinkle "Facebook"

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Lietuvos futbolo rinktinės žaidėja Viktorija Budrytė Švedijoje susituokė su savo drauge švede Marina Melody Winnersjo. Džiugią žinią išdavė socialiniame tinkle "Facebook" įdėta nuotrauka su pavadinimu Just married (lit.Ką tik susituokusios).

  Besibučiuojančių moterų, pasipuošusių vestuvinėmis suknelėmis, fotografija surinko 340 "Like" ir daugiau nei 100 komentarų.

  Švedijoje rungtyniaujanti lietuvė ir Marina Melody Winnersjo draugavo ne vienerius metus.

  Lietuvos įstatymas draudžia vienalytes santuokas. Tačiau populiariausių partijų lyderiai prieš Seimo rinkimus pasisakė už homoseksualų partnerystę.

  Šiuo metu Lietuvoje leidžiama tik dviejų lyčių žmonių santuoka, partnerystės įteisinti neįmanoma. Partnerystė kaip gyvenimas kartu be santuokos sudarymo numatyta 2001 metais priimtame Civiliniame kodekse, tačiau iki šiol realiai tai visuomenėje neveikia, nes nepriimtas įstatymas.

  Švedija — ne vienintelė valstybė, įteisinusi tos pačios lyties asmenų santuoką. Ją įteisino dar 16 valstybių: Nyderlandai, Belgija, Ispanija, Kanada, Pietų Afrika, Norvegija, Portugalija, Islandija, Argentina, Danija, Brazilija, Urugvajus, Naujoji Zelandija, Prancūzija, Jungtinė Karalystė (išskyrus Šiaurės Airiją), Liuksemburgas.

  Dar šia tema

  Vienalytė santuoka Nepriklausomybės dienos proga: kaip įrodyti meilę tėvynei
  Estijoje pirmą kartą įregistruota tos pačios lyties žmonių santuoka
  Italijoje — pirma vienalytės poros santuoka
  Tegai:
  santuoka, Viktorija Budrytė, Švedija

  Svarbiausios temos