17:00 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  590

  Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų ministrai sutarė, kad abejų šalių gyventojai galės naudotis nuosavais vairuotojų pažymėjimais, gyvendami kitos šalies teritorijoje

  VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas ir Jungtinių Arabų Emyratų užsienio reikalų ministras šeichas Abdullah Bin Zayed Al Nahyan pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą, pagal kurį Lietuvoje bus pripažįstamas arabiškas vairuotojo pažymėjimas, o lietuviai galės vairuoti automobilius Jungtiniuose Arabų Emyratuose, pranešė Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Lietuvoje išduodamas vairuotojo pažymėjimas galioja visose ES valstybėse narėse ir Europos ekonominės erdvės šalyse, jis pripažįstamas ir prie 1968 metų Vienos konvencijos prisijungusiose užsienio šalyse.

  Lietuviškas vairuotojo pažymėjimas galioja ir yra keičiamas nelaikant egzaminų 73-ose valstybėse. Pagal iki šiol galiojusią tvarką, lietuviški vairuotojo pažymėjimai nėra pripažįstami JAE, o tai sukelia daug nepatogumų Lietuvos piliečiams. Vidaus reikalų ministerija yra gavusi skundų ir kreipimųsi iš asmenų, kurie susiduria su minėtomis problemomis Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Apie šią situaciją ne kartą rašyta žiniasklaidoje.

  "Tikiuosi, kad šis susitarimas palengvins svetur gyvenančių lietuvių gyvenimą, be to, paskatins ir abipusį turizmą. Jau po mėnesio lietuviai galės be jokių kliūčių vairuoti Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE), išsinuomoti automobilius", — sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

  Memorandume taip pat numatoma vairuotojo pažymėjimų keitimo tvarka į valstybės teritoriją gyventi atvykusiems piliečiams, t. y. numatyta, kad keičiant A1, A2, A, B ir D1 transporto priemonių kategorijų vairuotojo pažymėjimus, nereiktų laikyti teorinių ir praktinių vairavimo egzaminų.

  Susitarimas įsigalios praėjus 30-čiai dienų nuo pasirašymo — t.y. nuo rugpjūčio 10-osios. JAE, paskutiniais 2017-ųjų duomenimis, nuolat gyvena beveik 900 lietuvių.

  Dar šia tema

  Alimentų skolininkai galės netekti vairuotojo pažymėjimo
  "Regitra" atsisako eilių
  Tegai:
  automobiliai, vairuotojo pažymėjimas, vairuotojai, JAE, Lietuva

  Svarbiausios temos