00:07 2020 Rugsėjo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos nuostoliai dėl lietaus (18)
  34

  Gedimino kalno būklė lieka napakitusi po liūties, komisija nuo pat surengė apžiūrą ir sulyginus vizualinės apžiūros ir jutiklių duomenis, konstatuota, kad formuojasi nedideli grunto įtrūkimai pietrytiniame ir šiaurės vakarų šlaituose

  VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Atsižvelgiant į tai, kad šią savaitę sinoptikai prognozavo intensyvius kritulius, pirmadienį prie Gedimino kalno buvo pradėta ruoštis liūčiai: patikrinta ir išvalyta lietaus nuotekų sistema, suintensyvintos vizualinės šlaitų apžiūros.

  Gelbėjimo darbų komanda buvo įspėta būti pasirengusi reaguoti į iškvietimą bet kuriuo paros metu. Antradienio vakare hidrometeorologai informavo, kad didžiausias kritulių intensyvumas planuojamas apie 19:00 valandą. Buvo priimtas sprendimas nuo šios valandos vykdyti nuolatinį fizinį budėjimą visos nakties metu.

  Apie pusę šešių ryto, sulyginus vizualinės apžiūros ir jutiklių duomenis, konstatuota, kad formuojasi nedideli grunto įtrūkimai pietrytiniame ir šiaurės vakarų šlaituose, pranešė Vilniaus savivaldybė Facebook paskyroje.

  06:30 valandą susirinko gelbėjimo darbų koordinavimo štabas. Nuspręsta prevenciškai atlikti grunto nulyginimo (planiravimo) darbus, išlaikant grunto atramines savybes.

  Gedimino kalno būklė privertė valdžią paskelbti ekstremalią situaciją >>

  Pietrytiniame šlaite darbai atlikti per tris valandas ir baigti 10:00 vala ryto. Šiaurės vakarų šlaite darbai vyksta šiuo metu. Paviršinių nuošliaužų tikimybė minimalizuota. Kol išlieka liūčių pavojus, lygiagrečiai jutiklių duomenims bus tęsiama ir nuolatinė fizinė šlaitų apžiūra.

  Kultūros ministerija primena, kad Gedimino kalno šiaurės vakarų šlaite šį mėnesį pradėti tvarkybos darbai, kurie bus baigti 2018 metų antroje pusėje. Pietrytinio šlaito tvarkybos projektas yra rengiamas. Jį planuojama pristatyti rugsėjį.

  Temos:
  Lietuvos nuostoliai dėl lietaus (18)

  Dar šia tema

  Likviduojami dviejų naujų Gedimino kalno nuošliaužų padariniai
  Gedimino kalno būklė privertė valdžią paskelbti ekstremalią situaciją
  Gedimino kalne karo metu įrengtų tunelių ieškos Lenkijos specialistai
  Ir vėl plaukiame: Vilnių užklupo nauja audra
  Tegai:
  lietus, liūtis, Gedimino kalnas, Vilnius

  Svarbiausios temos