20:06 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Vilniaus dailės akademijos futbolo klubo nariai nusprendė išsaugoti nors mažą legendinio stadiono "Žalgiris" dalelę, todėl atnaujino Pietų IV tribūnos bareljefą ir padovonojo jį futbolo klubui

  VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Artėjančiose UEFA Čempionų lygos antrojo atrankos etapo rungtynėse FK "Žalgirį" į mūšį lydės ne tik tūkstančiai futbolo aistruolių. Rungtynių metu LFF stadione bus ir istorines pajėgiausio Lietuvos futbolo klubo kovas menantis atributas — legendinį "Žalgirio" stadioną puošęs futbolininko bareljefas, skelbiama FK "Žalgiris" tinklalapyje.

  Mintis išsaugoti bent vieną legendinio stadiono dalelę kilo Vilniaus dailės akademijos futbolo klubo nariams. Šalies futbolo pirmenybėse dalyvaujančios komandos atstovas Artūras Žarnovskis teigė, kad, sužinoję apie "Žalgirio" stadiono likimą, jie nusprendė, jog reikia būtinai išsaugoti bent kažkokį jo fragmentą, kuris primintų visiems, kad toks stadionas buvo, kad jame įvyko daug visai Lietuvai svarbių įvykių.

  "Kaip Lietuvai — Gedimino pilis, taip futbolui — "Žalgirio" stadionas. Ilgai svarstėme, koks šios legendinės arenos elementas būtų vertingiausias. Galiausiai sugalvojome, kad reikėtų išsaugoti kokį nors Pietų IV tribūnos, kuri taip pat buvo labai svarbi Lietuvos futbolo kultūros dalis, elementą. Kreipėmės į rangovus, pasiteiravome, ar galima nuimti kokį nors fragmentą. Ir tada pastebėjome virš įėjimo į šią tribūną buvusį futbolininko atvaizdą. Mums patiems šis atradimas buvo netikėtas, nes prie kitų tribūnų buvo kitų sporto šakų atstovai. Tad nusprendėme išsaugoti šį bareljefą ir padovanoti jį "Žalgirio" futbolo klubui, kuris šiais metais švenčia savo 70-metį. Tikime, kad anksčiau ar vėliau, bet "Žalgiris" turės savo stadioną, savo namus, ir šis legendinio stadiono fragmentas gali būti perkeltas ten. Manome, kad tai padės prisiminti klubo istoriją ir nuties kelius į šlovingą ateitį", — teigė Žarnovskis.

  Sumanymo techninio įgyvendinimo darbais užsiėmė kitas VDA komandos narys, UAB "Rūpintojėlis" įmonės restauratorius Simonas Jonaitis. Pasak jo, nuo pirmų žingsnių juos lydėjo sėkmė.

  "Galvojome, kad bus paprasčiau, bet iš tiesų, mes nieko nežinojome apie to bareljefo būklę, tvirtinimus prie sienos ir panašiai. Kai pradėjome jį nuiminėti, bareljefas nukrito ant pastolių, bet taip sėkmingai, kad net nesudužo, išliko toks, koks ir buvo. Su vyrais kalbėjomės, kad pats Dievas jį saugojo ir neleido jam suskilti", — pastebėjo Jonaitis.

  Pergabenus bareljefą į dirbtuves restauratoriai ėmėsi darbo.

  Sudie, "Žalgiri" >>

  Legendinio futbolininko bareljefas bus eksponuojamas LFF stadione, kartu su istoriniais "Žalgirio" pergalių ir pasiekimų atributais.

  FK «Žalgiris» — 70 metų
  © Sputnik
  FK «Žalgiris» — 70 metų

  Dar šia tema

  Kauno meras eina į darbą su "Žalgirio" marškinėliais
  "Žalgirio" krepšininkai nugalėjo Maskvos CSKA
  Futbolo gerbėjai reikalauja grąžinti jiems "Žalgirį"

  Svarbiausios temos