15:46 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  Pabėgėliai, archyvinė nuotrauka

  Dar 28 pabėgėliai iš Sirijos atvyko į Lietuvą

  © Sputnik / Ирина Калашникова
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (96)
  19811

  Dvidešimt aštuoni pabėgėliai iš Sirijos, tarp kurių 15 suaugusiųjų ir 13 nepilnamečių vaikų, buvo perkelti į Lietuvą pagal ES migrantų perkėlimo programą

  VILNIUS, liepos 12 — Sputnik, Georgij Voronov. Į Lietuvą pagal Europos Sąjungos migrantų perkėlimo programą atvyko 28 asmenys, pranešė trečiadienį Migracijos departamento spaudos tarnyba.

  Departamento duomenimis, pabėgėliai (septynios šeimos bei vienišas vyras) iš Graikijos į Lietuvą atvyko antradienį, viso 15 suaugusiųjų ir 13 nepilnamečių vaikų.

  Šiuo metu Lietuva iš Italijos, Graikijos ir Turkijos yra perkėlusi 397 asmenis. Iš jų 142 žmonės jau išvyko į kitas ES valstybes.

  Dabar Lietuvos savivaldybėse gyvena 18 žmonių, perkeltų iš Graikijos: Vilniuje — vienuolika žmonių, Kaune — penki, Jonavoje ir Kėdainiuose — po vieną žmogų.

  Be to, reikėtų pasakyti, kad beveik pusė lietuvių, apklausos duomenimis, priešinosi pabėgėlių buvimui šalyje, o dar 49% sakė, kad juos priimti galima, bet su išlygomis.

  Pernai rugsėjį Europos Sąjunga įpareigojo Lietuvą per dvejus metus priimti 1105 pabėgėlius iš Artimųjų Rytų. Tačiau premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad šalis neketina iki šių metų pabaigos "bet kokia kaina" priimti įsipareigotą pabėgėlių skaičių, kenkdama savo interesams. Jis pabrėžė, kad "nė vienas iš perkeliamų žmonių negali kelti grėsmės valstybės saugumui".

  Anksčiau Lietuvos Migracijos tarnyba atsisakė priimti pabėgėlių šeimą iš Sirijos su penkiais mažais vaikais dėl grėsmės nacionaliniam saugumui.

  Sprendimas, kad Lietuva priims pabėgėlius, buvo politinis ir priimtas spaudžiant Briuseliui. Siekiant įgyvendinti susitarimą, valdžios institucijos planuoja iki 2018 sausio priimti 796 pabėgėlius, laikinai gyvenančius Italijoje, Graikijoje ir Turkijoje.

  Perkėlimo programa, kuri yra vykdoma nuo 2015 metų, realizuojama lėtai, tai ne kartą  kritikavo Europos Komisija.

  Padėtį komplikuoja tai, kad valstybinių struktūrų viduje niekada nebuvo vieningo požiūrio šiuo klausimu, valdininkai atvirai kritikuoja susiklosčiusią situaciją.

  Buvęs vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas supeikė pabėgėlių integracijos politiką, teigdamas, kad atvykėliai integracijos centruose greičiau išmoksta ne valstybinę lietuvių, bet rusų kalbą, yra apgyvendinami integravimui netinkamoje socialinėje aplinkoje.

  Dabartinis vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas pažymėjo, kad Lietuva stengiasi įgyvendinti numatytą atvykstančių pabėgėlių kvotą — 1105 žmones. Jo nuomone, Lietuva negali susidoroti su įsipareigojimais, bet labai pasistengs.

  Jis išreiškė viltį, kad net jei įsipareigojimai nebus įvykdyti, ES netaikys sankcijų Lietuvai. Kaip ir kitos ES šalys, Lietuva tikisi, kad bus pratęstas pabėgėlių priėmimo laikotarpis.

  Europa išgyvena rimčiausią migracijos krizę nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Ją, visų pirma, sukėlė ginkluoti konfliktai ir ekonominės problemos Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos šalyse.

  Kas laukia pabėgėlių Lietuvoje
  © Sputnik /
  Kas laukia pabėgėlių Lietuvoje
  Temos:
  Pabėgėlių krizė (96)

  Dar šia tema

  Dailininkas iš Sirijos pavaizdavo pasaulio lyderius pabėgėliais
  Pabėgėlių taryba: pasaulyje daugiau kaip 30 mln priverstinių perkeltųjų
  Estijoje pusę algos pabėgėliams pasirengusi mokėti valstybė
  Pabėgėlių šeima iš Sirijos: buvom nukreipti į Lietuvą, nepaisant mūsų norų
  Latvijoje liko tik penki pabėgėliai, perkelti pagal ES programą
  Tegai:
  nacionalinis saugumas, Sirijos pabėgėliai, Europos Sąjunga

  Svarbiausios temos