19:36 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Misija Sibiras" (20)
  72

  Penktadienį Dalia Grybauskaitė susitiko su jaunuoliais, kurie greitai iškeliaus į Irkutską, kur tvarkys ištremtų lietuvių kapus

  VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Prezidentūroje susitiko su į ekspediciją Irkutske netrukus iškeliausiančiais "Misijos Sibiras 2017" dalyviais, pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

  Šių metų misijos tikslas — sutvarkyti Tuluno ir Nižneudinsko rajonuose esančias kapines ir pabendrauti su Sibire likusiais tremtiniais iš Lietuvos.

  Valstybės vadovė pabrėžė, kad ekspedicijos dalyvių misija svarbi ne tik Sibiro platybėse, ji tęsiasi ir grįžus iš kelionės. Būtent čia, Lietuvoje, "Misijos Sibiras" dalyvių laukia ypatinga užduotis — dalytis su jaunąja karta įspūdžiais ir patirtimi iš lietuvių tremties vietų.

  Даля Грибаускайте встретилась с Миссией Сибирь
  Projektas "Misija Sibiras" prisijungia ir prie prezidentės inicijuotos kampanijos "Už saugią Lietuvą"

  Prieš dar vieną istorinę kelionę projektas "Misija Sibiras" prisijungia ir prie prezidentės inicijuotos kampanijos "Už saugią Lietuvą". Iš Irkutsko grįžę dalyviai važiuos per Lietuvos vaikų dienos centrus, globos namus ir pasakos apie ekspedicijos patirtis, okupacijos ir trėmimų istoriją ir taip prisidės ugdant pilietiškumą bei patriotiškumą.

  Šių metų ekspedicija — jau 16-oji. Per 12 "Misija Sibiras" gyvavimo metų sutvarkyta daugiau nei 100 lietuvių kapinių.

  Apie projektą

  Nuo 2006 metų norą leistis į sudėtingas keliones Lietuvos tremtinių keliais pareiškė daugiau kaip 12 tūkstančių jaunų šalies žmonių.

  Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė penkiolika ekspedicijų. Projektas sėkmingai padeda puoselėti istorinę atmintį bei tautinį patriotiškumą tarp jaunimo, skatinti kartų dialogą ir tarpusavio supratimą ypač aktualiais Lietuvos naujausiųjų laikų istorijos klausimais, įamžina Sibire kalėjusių tautiečių atminimą, pagal galimybes sutvarko lietuvių tremtinių kapus.

  Pernai "Misija Sibiras 2016" dalyviai įveikė kelionę į Igarką. Ši vietovė buvo pasirinkta kaip miestas, kuriame buvo gausiausia vienoje vietoje susitelkusi lietuvių tremtinių bendruomenė. Vien 1948 metais į Igarką buvo ištremta apie aštuonis tūkstančius lietuvių.

  Temos:
  "Misija Sibiras" (20)

  Dar šia tema

  Kultūros ministrė palaikė "Misiją Sibiras 2017"
  Dokumentinis filmas apie projektą "Misija Sibiras" parodytas Prahoje
  "Misija Sibiras" dalyviai iškeliavo už Šiaurės poliarinio rato
  Tegai:
  tremtiniai, Misija Sibiras, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos