12:25 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)
  32

  Vilniaus savivaldybė kreipėsi miesto gyventojus su prašymu parduoti butus, kuriuos galima bus atiduoti vaikų globos namų šeimynoms

  VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Vilniaus miesto savivaldybė vykdo Vaikų globos sistemos pertvarką, kuria siekia, kad likę be tėvų globos vaikai gyventų šeimose ar bendruomenėje mažose grupėse — šeimynose.

  Šiuo metu ieškoma būstų, kuriuos įsigijus savivaldybė apgyvendintų bei padėtų įsikurti vaikų globos šeimynoms, skelbia savivaldybės spaudos tarnyba.

  Savivaldybė kviečia vaikų poreikiams neabejingus vilniečius parduoti savo turimą laisvą butą ar namą šeimynoms įsikurti. Šeimynos, prižiūrimos socialinių darbuotojų bei jų padėjėjų, gyvena tvarkingai ir draugiškai,  namai yra nuolat prižiūrimi ir tvarkomi. Artimai šeimai aplinkoje globojami vaikai lengviau pritampa visuomenėje ir pasiruošia savarankiškam gyvenimui.

  Siūlomas parduoti būstas turėtų būti apie 105-130 kvadratinių metrų, 5-6 kambarių, su dviem vonios ir tualeto kambariais.

  Iki 2019 metų Vilniuje nebeliks nei vienų vaikų globos namų >>

  2016 metais išformavus pirmuosius vaikų globos namus — iš Vilniaus Žolyno vaikų socialinės globos namų  mieste esančiuose butuose apsigyveno 24 vaikai. 2017 metais pradėjus Vilniaus Minties vaikų socialinės globos namų pertvarką, butuose apsigyveno 14 vaikų.

  Vilniečiai, galintys ir norintys parduoti būstus šeimynoms, turi kreiptis į Vilniaus Žolyno vaikų socialinės globos namų direktorę Ievą Paberžienę, telefonu 8 5 234 1800, elektroniniu paštu administracija@zolyno.lt.

  Temos:
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)

  Dar šia tema

  Duris atvėrė pirmasis Obelių vaikų globos namų bendruomeninis namas
  "Atžalyno" vaikų globos namų auklėtiniai apsigyveno naujuose butuose
  Daugiau kaip pusė Lietuvos gyventojų už globos institucijų pertvarką
  Tegai:
  vaikų globa, beglobiai, vaikų globos namai, Vilnius

  Svarbiausios temos