07:21 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Žemaitijos miestuose pasklido naujas sukčiavimo būdas, apie kurį jau informuota Maisto ir veterinarijos tarnyba; gyvūnų "globėjais" prisistatantys žmonės nusavina svetimus gyvūnus ir vėliau renka iš žmonių pinigus jų globai

  VILNIUS, liepos 20 — Sputnik. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) sulaukia iš gyventojų informacijos apie neteisėtus gyvūnų augintinių nusavinimo atvejus.

  Anot pranešėjų, veikiama pagal panašų scenarijų — gyvūnų globėjais prisistatantys asmenys atvyksta pas žmones ir, apkaltinę, kad gyvūnas blogai prižiūrimas, laikymo sąlygos neatitinka gerovės reikalavimų ir panašiai, augintinį atima ir išsiveža, pasidalino VMVT Facebook paskyroje.

  Neretai vėliau socialiniuose tinkluose ar kitu būdu paskelbiama apie surastą gyvūną, prašoma paramos jo gydymui ar panašiai. Informacijos apie tai, kas nutinka šiems augintiniams ar kaip panaudojamos atjaučiančių gyventojų paaukotos lėšos, nėra. Tokiu būdu pasisavintas ne vienas šuo net keliuose Žemaitijos miestuose.

  Gyventojams pranešus apie šunų nusavinimo atvejus, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl svetimo turto pasisavinimo.

  "Tokie gyvūnų "globėjai" menkina ir kompromituoja visų sąžiningai ir pasiaukojančiai gyvūnus gelbėjančių ir globojančių asmenų ir organizacijų vardą, todėl ragintume gyventojus apie panašius atvejus pranešti policijai arba teritoriniams valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos padaliniams", — pabrėžia VMVT gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Sirutkaitytė.

  Pasak Sirutkaitytės, svarbu žinoti, kad konfiskuoti ar laikinai paimti gyvūną augintinį iš juo nesirūpinančio šeimininko galima tik teisės aktuose nustatyta tvarka, tai gali atlikti kontroliuojančių ar kitų valstybės institucijų pareigūnai ir atstovai, turintys tokį sprendimą patvirtinančią teismo nutartį.

  Į pastatus ar teritorijas, kur laikomi gyvūnai, jie gali patekti, tik gavę savininkų sutikimą arba turėdami teismo sprendimą. Net oficialiai registruoti gyvūnų globėjai tokios teisės neturi.

  Svarbu ir tai, kad prieš paimant gyvūną, visada atliekamas išsamus tyrimas jo laikymo vietoje. Atvykę pareigūnai privalo pateikti tarnybinius pažymėjimus ir patikrinimo teisėtumą įrodančius oficialius dokumentus.

  VMVT specialistai primena, kad turimus šunis, kates ar šeškus reikėtų užregistruoti Gyvūnų augintinių registre, kad būtų išvengta problemų, norint įrodyti savininko teises.

  Dar šia tema

  Pasivaikščioję palikite švarias vejas: Vilniuje vyksta tvarkingų augintinių akcija
  Gyvūnų augintinių jauniklius tapo sunkiau įvežti į Lietuvą
  Paprasti patarimai, kaip apsaugoti savo augintinius žiemą
  Ką reikėtų žinoti, norintiems įsigyti augintinį
  Tegai:
  sukčiautojai, sukčiavimas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Lietuva

  Svarbiausios temos