09:26 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  93

  Krašto apsaugos ministerija paskelbė tradicinį Tado Dambrausko fotokonkursą, kuriame galima sudalyvauti iki rugsėjo 15 dienos

  VILNIUS, liepos 21 — Sputnik. Krašto apsaugos ministerija skelbia tradicinį, jau tryliktąjį fotokonkursą "Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016-2017", skirtą karo fotografui ir operatoriui Tadui Dambrauskui atminti, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  "Kviečiame visus, profesionalus ir mėgėjus fotografus, kurie turėjo galimybę fotografuoti Lietuvos kariuomenės ir Lietuvoje esančius sąjungininkų ir partnerių karius, peržvelgti savo praėjusių ir šių metų aplankus su nuotraukomis, atrinkti geriausius ir įdomiausius kadrus ir siųsti juos konkursui", — kviečia kariuomenė.

  Nuotraukas konkursui reikia siųsti ne vėliau kaip iki šių metų rugsėjo 15 dienos elektroniniu paštu: kamfotokonkursas@gmail.com.

  Вооруженные силы Литвы, архивное фото
  Nuotrauka iš 2016 metų konkurso

  Konkurso vertinimo komisija išrinks geriausias kiekvienos kategorijos nuotraukas, kurių autoriai šiemet pasidalins Krašto apsaugos ministerijos įsteigtą 4 800 eurų premijų fondą (premijų fondo padalinimo tvarka kategorijoms yra nurodyta konkurso nuostatuose).

  Svarbiausia konkurso sąlyga, kad nuotrauka papasakotų istoriją iš kariuomenės gyvenimo: kaip kariai vykdo kovines užduotis, dalyvauja pratybose ir šventinėse ceremonijose, kokius kasdienius išgyvenimus patiria ir kita.

  Vertinimo kategorijos

  Šiemet, kaip ir pernai, konkurso dalyvių nuotraukos bus skirstomos ir vertinamos keturiose kategorijose:

  I kategorija — nuotraukos, kurias pateikia krašto apsaugos sistemoje (KAS) tarnaujantys ir dirbantys kariai ir civiliai;

  II kategorija — nuotraukos, kurias pateikia visi kiti profesionalūs ir neprofesionalūs fotografai, netarnaujantys ir nedirbantys KAS;

  III kategorija — nuotraukos, kurias pateikia KAS dirbantys profesionalūs fotografai, kurie varžysis dėl "KAS profesionaliausio kadro";

  IV kategorija — "Linksmas kadras". Šiai kategorijai nuotraukas gali pateikti visi konkurso dalyviai (išskyrus III kategorijai priskirtus fotografus).

  Geriausių nuotraukų parodos atidarymą ir laureatų apdovanojimą planuojama surengti 2017 metų lapkričio mėnesį Vilniuje. Taip pat tradiciškai bus išleistas geriausių fotokonkurso nuotraukų katalogas.

  Военная фотографи для конкурса армии Литвы
  Viena iš nuotraukų, kurį laimėjo 2016 metais

  Išsamią informaciją apie konkurso sąlygas, registravimosi ir nuotraukų siuntimo tvarką rasite Krašto apsaugos ministerijos interneto puslapyje čia.

  Apie Tadą Dambrauską

  Karo operatoriaus ir fotografo Tado Dambrausko vardas šiam fotokonkursui suteiktas siekiant įamžinti jo atminimą ir nuopelnus. Tadas Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 metais, netrukus buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo "Karys" fotografu, brigados "Geležinis Vilkas" ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi. Jis sukaupė unikalų nuotraukų ir vaizdų archyvą — fiksavo Lietuvos kariuomenės raidą nuo Sąjūdžio žaliaraiščių iki modernios, vertos narystės NATO, kariuomenės.

  Dirbdamas Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų, dėl "gero kadro" buvo pasiryžęs pralaužti bet kokius ledus. Jis pirmasis ir vienintelis kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į ilgus ir sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Balkanų regione ir Afganistane.

  Dar šia tema

  Lietuvis tapo vienu iš laimėtojų foto konkurse "Sony"
  Fotografo Antano Ališausko lemtingas "Posūkis"
  Karo vaizdai: Andrejaus Stenino nuotraukos
  Tegai:
  karinė nuotrauka, fotokonkursas, Krašto apsaugos ministerija, Tadas Dambrauskas, Lietuva

  Svarbiausios temos