02:21 2018 Balandžio 20
Vilnius+ 7°C
Tiesioginis eteris
  Dronas, archyvinė nuotrauka

  Jokių dronų: Lietuvoje jiems draudžiama skraidyti virš pataisos namų

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  54 0 0

  Bepiločių skraidyklių ryšio blokavimo įranga ir jos diegimas dviejuose pataisios namuose kainavo daugiau kaip 47 tūkstančius eurų

  VILNIUS, liepos 21 — Sputnik. Alytaus ir Kybartų pataisos namuose paleista radijo ryšio trukdymo įranga, skirta dronų valdymui blokuoti, praneša Kalėjimų departamentas.

  Tikimasi, kad ši priemonė apsunkins mobiliųjų įrenginių, narkotinių ar psichotropinių medžiagų bei kitų draudžiamų turėti daiktų perdavimą nuteistiesiems.

  Bepiločių skraidyklių ryšio blokavimo įranga ir jos diegimas Alytaus pataisos namuose kainavo 22,5 tūkstančio eurų, Kybartų pataisos namuose — 25 tūkstančius eurų.

  Kaip sakoma pranešime, draudžiamų nuteistiesiems turėti daiktų perdavimas į laisvės atėmimo vietų įstaigas nuolat neramina ten dirbančius pareigūnus. Nuolatinės kratos, draudžiamų daiktų permetimų, peršovimų perėmimas, įeinančių į įstaigą ir išeinančių iš jos asmenų bei giminių patikra ir kitos prevencinės priemonės nėra pakankamai efektyvios dėl šiuo metu įkalinimo įstaigose esančių bendrabučio tipo patalpų.

  Šių metų birželį dronų ryšio blokavimo įranga buvo įdiegta ir jau sėkmingai veikia Marijampolės pataisos namuose. Ateityje planuojama panašią įrangą diegti ir kitose kalinimo įstaigose.

  Dar šia tema

  Baudos už dronų naudojimo taisyklių pažeidimus sieks 500 eurų
  Šią savaitę Katedros aikštėje vyks dronų lenktynės
  Seimas: už dronų naudojimo taisyklių pažeidimus skirti baudas iki 500 eurų
  Lietuvos danguje pasirodė dronas iš Karaliaučiaus
  Lenkijos gynybos ministras: rusų dronai įskrenda iš Kaliningrado pusės
  Tegai:
  pataisos namai, draudimas, dronas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos