15:50 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Lietuvos muitinei liepos mėnesį patikrinus importuojamus automobilius buvo nustatyta, kad daugelis įvežamų transporto priemonių greitai turės būti sunaikintos

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Nuo šių metų liepos 3 dienos Lietuvos muitinei patikrinus apie 1300 naudotų automobilių, iš jų, pirminiais duomenimis, 149 (arba 11%) pripažinti atliekomis, pranešė Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Tai reiškia, kad pastarieji į Lietuvą importuoti automobiliai turi būti sunaikinti arba sutvarkyti kaip atliekos.

  Pagrindinis importuojamų transporto priemonių patikrinimo tikslas — aplinkosauginis. Siekiama užtikrinti, kad į Lietuvos teritoriją naudoti automobiliai nebūtų importuojami kaip atliekos, kuriomis vėliau būtų galima atsikratyti neteisėtais būdais.

  Antras tikslas — saugumas, kai iš naudotų automobilių dalių, t.y. atliekų, surenkamos naujos transporto priemonės ir parduodamos rinkoje.

  "Muitinės departamentas šiemet pradėjo taikyti tvarką, kurios esmė — paprasta. Netinkami eksploatuoti automobiliai yra atlieka, todėl nereikia apgaudinėti pirkėjų, kad prikeltas "skenduolis" ar "frankenšteinas" yra patikimas automobilis", — sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

  Dar 2011 metais Europos Komisijos nustatytus aplinkosaugos kriterijus naudotiems automobiliams Lietuva patvirtino 2016 metais. Taigi naudotų automobilių importuotojų verslo atstovai turėjo net šešerius metus susipažinti su dabar pradėta taikyti tvarka: prievole dokumentuose nurodyti, ar vežamas automobilis yra naudotina transporto priemonė, ar traktuotina kaip atlieka.

  Draudimo išmokai gauti vairuotojai imituoja avarijas nepaisydami fizikos dėsnių >>

  Tokios šalys, kaip Estija, Lenkija ar Vokietija naudotiems automobiliams taiko dar griežtesnę tvarką nei Lietuva. Lenkija ir Vokietija vien per pirmąjį šių metų pusmetį penkis kartus sustabdė krovinius iš Lietuvos, kuriuose naudoti automobiliai buvo pripažinti kaip atliekos, o jų gabenimas — kaip nelegalūs vežimai.

  Aplinkosaugininkų nuomone, tai yra signalas Lietuvai, kad būtina stiprinti netinkamų naudoti automobilių įvežimo į mūsų šalį kontrolę. 

  Netinkamų eksploatuoti transporto priemonių tvarkymo taisykles galite rasti čia

  Dar šia tema

  Sulaikytas alytiškis, bandęs įvažiuoti į Lietuvą pavogtu "BMW X5“
  Į Vokietiją išsiųsta parduoti 200 automobilių "Lada Vesta"
  Tegai:
  automobiliai, importas, atliekos, Lietuvos muitinė, Aplinkos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos