08:39 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (151)
  82

  Vilniaus universiteto lyderiavimas pastebimas dar prašymų registracijos etape, šiais metais daugiau kaip 5 tūkstančiai studentų nori studijuoti pagrindiniame šalies universitete

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Beveik trečdalis — 5 230 — visų stojančiųjų į universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete (VU), rodo LAMA BPO duomenys.

  Pedagoginis uneversitetas Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александра Липовец

  Toliau pagal stojančiųjų skaičių rikiuojasi du kartus mažiau pageidavimų sulaukę Kauno technologijos universitetas (2 124), Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (1 999) ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas (1 925).

  Tarp kolegijų daugiausia pirmuoju pasirinkimu stojantieji rinkosi Vilniaus kolegiją (2 884), antroje vietoje buvo Kauno kolegija (2 820), trečioje — Klaipėdos valstybinė kolegija (1 070).

  Anot VU studijų prorektoriaus docento Valdo Jaskūno, pageidavimų studijuoti VU skaičiaus augimas net ir mažėjant bendram stojančiųjų skaičiui į aukštąsias mokyklas rodo, jog moksleiviai vertina ne tik universitetų pozicijas tarptautinėje erdvėje, bet ir realią situaciją darbo rinkoje.

  "Remiantis MOSTA duomenimis, mūsų absolventų atlyginimai daugumoje studijų krypčių grupių yra konkurencingiausi, universitetas ženkliai pagerino pozicijas pasauliniuose reitinguose. Moksleiviams ir jų tėvams šie duomenys, vertinant ateities perspektyvas, yra išties svarbūs", — pastebi Jaskūnas.

  Pasimatysime mes vėl: Vilniaus universitetas TSRS epocha >>

  Nors bendras stojančiųjų skaičius į universitetus šalyje sumažėjo apie 8%, pageidaujančių studijuoti VU pirmuoju prioritetu skaičius išaugo apie 5%. Tai reiškia ir tai, kad visos universiteto studijų kryptys išlieka rentabilios.

  Prorektorius taip pat primena, jog mokyklų abiturientai neturėtų nusiminti, net ir negavę kvietimo studijuoti pirmuoju prioritetu nurodytos studijų programos.

  "Priėmimas pirmuoju etapu dar nesibaigė, korekcijas galima atlikti dar dviejuose etapuose. Be to, įstoję į gretimą ar tos pačios krypties specialybę studentai galės rinktis gretutines studijas bei įgyti išties platų, tarpdisciplininį išsilavinimą", — sako Jaskūnas.

  Pagal pirmąjį prioritetą populiariausiomis VU studijų programomis šiemet išlieka medicina (521), programų sistemos (376), teisė (259), politikos mokslai (256) ir ekonomika (256). Į populiariausiųjų dešimtuką taip pat pateko skandinavistika (235), psichologija (234), odontologija (192), kriminologija (183), kūrybos komunikacija (131).

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (151)

  Dar šia tema

  Vilniaus universiteto bibliotekoje aptikta XVI amžiaus moneta
  Vilniaus universitetas perspėjo, kad Rusijos žvalgyba renka duomenis
  ŠMM patvirtino 2017-ųjų normines studijų kainas
  Tegai:
  aukštasis mokslas, studentai, mokslas, Vilniaus universitetas, Vilnius

  Svarbiausios temos