12:53 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Kiaulė, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje dėl AKM užkrato likviduota virš 24 tūkst kiaulių

  © CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  15

  Jonavos rajone veikiančioje kiaulių fermoje, nustačius didžiausią afrikinio kiaulių maro židinį Lietuvoje, buvo nugaišintos visos komplekse laikomos kiaulės, kad liga neišplistų į kitas teritorijas

  VILNIUS, liepos 23 Sputnik. Jonavos rajone esančioje kiaulių fermoje baigti kiaulių nugaišinimo ir utilizavimo darbai dėl nustatyto afrikinio kiaulių maro (AKM), praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

  UAB "Beržų kompleksas" priklausančioje kiaulių fermoje (Šilų kaimas, Jonavos rajonas), kurioje buvo nustatytas didžiausias AKM židinys Lietuvoje, iš viso buvo nugaišintos 24 296 kiaulės.

  Территория заражена АЧС
  Teritorija užkrėsta AKM

  Specialistų teigimu, fermoje toliau vyksta kiti AKM židinio likvidavimo darbai. Ruošiamasi pastatų ir kiaulių laikymo vietų teritorijos dezinfekcijai, stengiantis neutralizuoti galimai aplinkoje likusį virusą, derinami dezinsekcijos (vabzdžių naikinimo) darbų planai, toliau taikomi judėjimo apribojimai ir vykdomas transporto dezinfekavimas, naikinami ūkyje laikyti pašarai.

  Kiaulių maras, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Кондратюк

  Į pagalbą pasitelkti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai bei mokslininkai atlieka epizootinį tyrimą siekiant nustatyti ligos patekimo laiką, galimus kelius ir priežastis.

  Kol kas naujų šios ligos židinių nenustatyta.

  VMVT specialistų duomenimis, AKM židininių laukinėje faunoje nemažėja. Liepos 14-20 dienomis liga diagnozuota septyniams sumedžiotiems šernams ir 69 šernų gaišenoms.

  Afrikinis kiaulių maras — sunkiai likviduojama ir labai pavojinga užkrečiamoji liga, kurios pasireiškimo rizika ypač išauga šiltuoju metų laiku.

  Žmogui AKM nekelia jokio pavojaus, bet padaro didelę žalą žemės ūkio sektoriui, nes neišgydoma ir išvengiama skiepijant gyvūnus. Užkirsti kelią šios ligos plitimui galima tik laikantis griežtų karantino priemonių.

  Dar šia tema

  Pavojingas kiaulių maras Lietuvoje plinta lėtai
  Nuo afrikinio kiaulių maro per savaitę nugaišo 21 šernas
  "Rosselchoznadzor": tvora Lietuvos pasienyje sustabdys užsikrėtusius šernus
  ES skyrė 165 mln eurų paramą kovai su gyvūnų ir augalų ligomis
  Tegai:
  kiaulės, kiaulių ferma, afrikinis kiaulių maras (AKM), Jonavos rajonas, Lietuva

  Svarbiausios temos