17:31 2019 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Sausumos pajėgas papildė nauji keturkojai kariai, nuotrauka iš įvykio vietos

  Sausumos pajėgas papildė nauji keturkojai kariai

  © Photo : Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Inžinerijos bataliono K-9 grandyje tarnybai ruošiami du aviganio veislės šuniukai

  VILNIUS, liepos 24 Sputnik. Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas šią liepą papildė jau turimas K-9 pajėgas dar dviem žaismingais kelių mėnesių šuniukais, praneša Lietuvos kariuomenės spaudos tarnyba.

  Grandinis A. Jurgaitis dirbs ir mokysis su belgų avigane Kaira, o grandinis E. Pakutka — vokiečių aviganiu Goru.

  Новые четвероногие военнослужащие
  Belgų aviganė Kaira ir Vokiečių aviganis Goras

  Vykdant šunų paiešką, didelis dėmesys buvo skiriamas jų tėvų, senelių ir netgi prosenelių pasiekimams. Besirenkant juos buvo atsižvelgta į šunų tarnybos liniją, ieškota šunų, kurių giminė ilgą laiką tarnavo jėgos struktūrose. Būsimi specialistai — tarnybiniai šunys ― yra testuojami įvairiose situacinėse aplinkose ir vietovėse.

  Šiuo metu jauniems šuniukams, kurie batalione yra tik savaitę, vyksta socializacijos procesas, kurio metu jie pratinami vaikščioti šalia karių, civilių žmonių, miškuose, įvairių žaidimų pagalba lavinami klausos, uoslės, reakcijos refleksai. Vėliau palaipsniui keturkojai bus mokomi bendro paklusnumo komandų.

  Новые четвероногие военнослужащие
  Šuniukas su nauju šeimininku

  Tai pradinis mokymas, kurio metu siekiama šunis išmokyti tiksliai vykdyti kinologo komandas, koncentruoti dėmesį į užduotį, esant sudėtingoms sąlygoms ar nenumatytiems trikdžiams. Vėliau po truputėlį bus integruojamas paieškos mokymas. Šunys bus ruošiami kaip "uostytojai".

  Artimiausiu metu K-9 pajėgumą Juozo Vitkaus inžinerijos batalione ketinama papildyti dar dviem tarnybiniais šunimis. 

  Pirmieji keturkojai Sausumos pajėgų padaliniuose

  Nors tarnybiniai šunys jau senokai yra naudojami Lietuvos kariuomenės Karo policijos gretose bei Specialiosiose pajėgose, tačiau koviniai Sausumos pajėgų padaliniai iki 2015 metų tokių pajėgų neturėjo.

  Ši sritis pradėta vystyti 2015 metų vasarą, kai Juozo Vitkaus inžinerijos batalione tarnybą pradėjo du pirmieji belgų aviganiai. Vienas jų, Lietuvoje pasaulį išvydęs Bornas, — santūresnis ir ramesnis, o kita iš Belgijos atvykusi kalytė vardu Gilzė — aršesnė, mėgstanti aploti praeivius.

  Atsiradus K-9 pajėgoms bataliono kinologai pradėjo glaudžiai bendradarbiauti su Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Kalėjimų departamento kinologais.

  Kariai su savo augintiniais dažnai dalyvauja minėtų institucijų rengiamuose renginiuose, kuriuose kinologai įgauna daug patirties, vykdydami įvairiapusį šuns rengimą. Keliose šunų meistriškumo varžybose mūsų vyresnieji augintiniai jau spėjo pelnyti apdovanojimų.

  Tarnybiniai šunys kinologams tampa kaip šeimos nariai

  Tapti kinologu ne taip paprasta, kaip atrodytų iš pirmo žvilgsnio. Visų pirma, toks žmogus turi būti prisiekęs šunų mylėtojas. Prieš tapdami Inžinerijos bataliono kinologais, kariai turi pereiti tam tikrą specifinę atranką, kurioje keliami aukšti reikalavimai. Pasirinkę kinologo profesiją kariai privalo suprasti, kad šuo jiems bus kaip šeimos narys, kuriuo reiks rūpintis 24 valandas per parą ištisus metus.

  Inžinerijos bataliono tarnybiniai šunys gyvena kartu su kinologais, taip tarp šeimininko ir šuns lengviau užsimezga emocinis ryšys, jis geriau tarnauja, geriau supranta, ką reikia daryti.

  Новые четвероногие военнослужащие
  Mažyliui teks daug treniruotis, kad taptų tikru "uostytoju"

  Kario, dirbančio su šunimis, darbo diena prasideda nuo rytinio 30 minučių pasivaikščiojimo lauke su savo keturkoju kolega. Atvykus į tarnybos vietą prasideda šuns mokymo procesas.

  Pasak vieno iš Inžinerijos bataliono kinologų seržanto D. Mirijausko, su augintiniu reikia dirbti nuolatos, įskaitant atostogas, laisvadienius, savaitgalius ar šventines dienas. Nebūna nė dienos, kai šuniukai paliekami vieni be šeimininko. Kuo šuo aktyvesnis ir didesnis "chuliganas", tuo kinologas turi įdėti daugiau darbo, nes šuns aktyvumą reikia nukreipti tinkama linkme.

  Sprogmenų paieška šuniui turi tapti didžiausiu gyvenimo malonumu, o kinologo pareiga šuniui tai parodyti. Geriausi rezultatai pasiekiami, šunį skatinat pagyrimu, skanėstu, žaidimu ar paglostymu, pasidžiaugiant pasiektu rezultatu. Tad jei šuo rodo gerus rezultatus, akivaizdu, kad jo dresuotojas į auklėjimą įdėjo labai daug laiko, pastangų ir širdies.

  Visas šunų paruošimas vyksta pagal Europos sąjungos programą FRONTEX, tam, kad būtų vienodas paruošimas visoje Europos sąjungoje.

  Dar šia tema

  Pasieniečių tarnybinis šuo 19-mečio šilutiškio namuose aptiko kanapes
  Aviganiai slaptų cigarečių nepraleis: šuo susekė tris kontrabandininkus
  Ramzio istorija jaudina širdis: pilietė padovanojo pasieniečiams šunį
  Tegai:
  aviganis, tarnybiniai šunys, Inžinerijos batalionas, Sausumos pajėgos

  Svarbiausios temos