19:27 2018 Gegužės 25
Vilnius+ 24°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Lietuvos muitinės emblema, archyvinė nuotrauka

  Šimtai kg narkotikų ir 64 mln cigarečių: muitinės "laimikis" per pusmetį

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (156)
  1520

  Kontrabandininkams atsikvėpti neleidžiantys pareigūnai džiaugiasi per pirmuosius šių metų mėnesius sėkmingai įvykdytų stambių operacijų skaičiumi tiek Lietuvoje, tiek Vakarų Europoje

  VILNIUS, liepos 24 Sputnik. Pasibaigus pirmajam šių metų pusmečiui muitininkai rezultatus skaičiuoja milijonais: kontrabandinės cigaretės, narkotikų prikimšti vilkikai, tonos nelegalaus kuro ir nedeklaruoti pinigai — tik dalis per pusmetį muitininkų sulaikytų nelegalių prekių, praneša Lietuvos muitinės spaudos tarnyba.

  Šimtai kilogramų hašišo

  Didžiausia šiemet sulaikyta kvaišalų siunta pareigūnams įkliuvo gegužę, kai pasienyje su Lenkija muitininkai sustabdė vilkiką, gabenusį 676 kilogramus hašišo. Tąkart kelyje patruliavę Muitinės mobiliosios grupės pareigūnai medžio staklių detalėmis užverstoje puspriekabėje rado įrengtą klasikinę slėptuvę: puspriekabės priekis nuo vidinės dalies buvo atskirtas imitacine sienele, o į tarpą prikimšta narkotikų.

  Pavasarį muitininkai likvidavo metamfetamino gamybos laboratoriją. Registro dokumentuose oficialiai neegzistuojančioje sodyboje Zarasų rajone buvo įrengtas tikras narkotikų gamybos cechas. Metamfetaminą Skandinavijos rinkai "viręs" kaunietis skandinaviškų kokybės standartų laikytis nesistengė — kvaišalams gaminti naudojo pigiausias medžiagas: druskos rūgštį, smulkintą foliją ir lenkišką kanalizacijos valiklį.

  Лаборатория по производству наркотиков
  Narkotikų gamybos laboratorija

  Kita kruopščiai planuota muitinės pareigūnų ir policininkų operacija buvo atlikta vasarį, kai tarptautinių pervežimų verslu užsiimančios Šiaulių bendrovės vilkike muitininkai rado 300 kilogramų hašišo. Atlikę kratas bendrovės vadovų namuose, pareigūnai dar rado ir nelegaliai laikomų ginklų bei šovinių.

  Dar viena stambi narkotikų siunta kovo mėnesį aptikta lengvajame automobilyje. Tikrindami prabangius automobilius ir ieškodami galimai Vakarų Europoje vogtų transporto priemonių, muitininkai sustabdė iš Ispanijos namo grįžtančios porelės BMW X6. Apžiūrėdami automobilį ir mašinos kėbule pastebėję konstrukcinių pokyčių, pareigūnai nesunkiai surado jame paslėptus 154 kilogramus hašišo.

  Muitininkai teigia, kad per mūsų šalį tranzitu gabenamas hašišas dažniausiai būna afrikietiškos kilmės. Maroke pagaminti kvaišalai nelegaliai plukdomi per Gibraltaro sąsiaurį į Ispaniją, o iš čia vežami į kitas valstybes. Lietuvoje sulaikomi kvaišalai retai būna skirti mūsų rinkai, dažniausiai narkotikų gabentojai juos stengiasi pervežti į Rusiją. 

  Kaip kontrabanda gabenami ir grynieji

  Gegužės mėnesį Kybartų muitininkams įkliuvo rusas, striukės kišenėse mėginęs įnešti 41,8 tūkstančius nedeklaruotų eurų. Vyriškis teisinosi ėjęs pirkti automobilio, tačiau kodėl nesusiprotėjo deklaruoti tokios sumos grynųjų, pareigūnams paaiškinti negalėjo.

  Незадекларированные 41 800 евро
  Nedeklaruoti 41,8 tūkstančio eurų

  Ir tai ne vienintelis grynųjų pinigų gabenimo atvejis pastarąjį pusmetį. Metų pradžioje apie 20 tūkstančių nedeklaruotų eurų sulaikyta Medininkų kelio poste, o balandį — 10 tūkstančių eurų buvo gabenama per Panemunės kelio postą.

  Mutininkai primena, kad tiek išvykstant ar atvykstant į ES, taip pat vykstant iš vienos ES valstybės į kitą, privaloma muitinei deklaruoti grynuosius pinigus, kurių vertė sudaro 10 tūkstančių ar daugiau eurų, ir (ar) vertybinius popierius, kurių vertė prilyginama šiai sumai.

  Tai atliekama, asmeniui užpildant nustatytos formos deklaraciją, kurią būtina pateikti muitinės pareigūnams. Tai daroma tam, kad būtų užkirstas kelias pinigams plauti, teroristams finansuoti, neteisėtiems gryniesiems pinigams, gautiems iš nelegalios veiklos, gabenti. 

  Tonos nelegalaus kuro

  Pirmąjį šių metų pusmetį muitininkams pavyko atskleisti keletą stambių nelegalaus dyzelino gabenimo atvejų. Per šešis šių metų mėnesius sulaikyta daugiau kaip 102 tonos nelegalaus kuro, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais gali siekti beveik 115 tūkstančių eurų.

  Nelegalaus verslo "vertelgos", stengdamiesi išvengti mokesčių, muitininkams pateikdavo dokumentus, kuriuose buvo nurodyta, jog vilkikų cisternose vežamas lenkiškas antikorozinis skystis arba tepalinė alyva. Pagal muitininkų paimtų skysčių mėginius, Muitinės laboratorijos ekspertai netruko nustatyti, kad vilkikais buvo gabenamas naftos produktas, kurio daugiau kaip 70% sudaro gazolis, kitaip tariant, dyzelinas. 

  Kontrabandinės prekės

  Preliminariais duomenimis, iš viso pirmąjį šių metų pusmetį muitinės pareigūnai sulaikė kontrabandinių ir neteisėtai gabentų prekių už daugiau kaip 10 milijonų eurų.

  Didžiausią sulaikytos kontrabandos dalį sudaro nelegalios cigaretės. Jų konfiskuota beveik 64 milijonai vienetų, įvertintų 9,5 milijono eurų.  Tarp sulaikytų kontrabandos būdu gabentų baltarusiškų cigarečių tradiciškai vyrauja "Premier", "Minsk", "Fest", "NZ" cigaretės.  

  Lietuvos muitinės pareigūnai kviečia prie kovos su kontrabanda ir visuomenės saugumo užtikrinimo prisijungti ir neabejingus piliečius: informaciją apie nusikalstamas veikas asmenys gali pranešti visą parą, taip pat poilsio ir švenčių dienomis, nemokamu Muitinės departamento pasitikėjimo telefonu 8 800 555 44, taip pat elektroniniu paštu pasitikek@lrmuitine.lt bei Lietuvos muitinės interneto svetainėje. 

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (156)

  Dar šia tema

  Lietuvos muitinę apgavusiems latviams gresia 8 metų kalėjimas
  Smulkią kontrabandą vis dažniau bandoma įvežti per vietinio eismo postus
  Muitininkai pristatė iš kontrabandininkų konfiskuotą ir tarnybai pritaikytą Audi
  Klaipėdoje sulaikyta languose paslėpta 17 tūkst eurų vertės kontrabanda
  Tegai:
  kontrabandininkai, kontrabanda, Lietuvos muitinė
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos