21:17 2018 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1371
 • RUB75.8850
  Studentai auditorijoje, archyvinė nuotrauka

  Priimtų į universitetus studentų skaičius sumažėjo dėl pakeltų reikalavimų

  © Sputnik / Виктор Толочко
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (157)
  57 0 0

  Pirmą kartą Lietuvoje stojamasis balas į universitetus buvo ne mažiau kaip 3, o į kolegijas — ne mažiau 1,6, tai įtakojo studentų skaičiaus mažėjimą

  VILNIUS, liepos 25 Sputnik. Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, apibendrindama pirmo priėmimo į aukštąsias mokyklas etapo rezultatus teigia, kad universitetai pasirinko kokybės kelią, praneša Švietimo ir mokslo ministerija.

  "Džiugu, kad šiemet visi universitetai ir beveik visos kolegijos pirmą kartą solidariai taikė sutartą stojamąjį balą: ne mažiau kaip 3 į universitetus ir ne mažiau 1,6 į kolegijas. Tai turėjo įtakos ir priimamų studentų skaičiaus mažėjimui, tačiau priimtieji yra geriau pasirengę studijoms, taip pat ir į mokamas vietas. Po šiemetinio priėmimo pirmojo etapo galima sakyti, kad diplomų malūnai nyksta iš Lietuvos universitetų", — sako Petrauskienė.

  Vienintelė Marijampolės kolegija į valstybės nefinansuojamas vietas priėmė studentų, turinčių prastesnius rezultatus. Žemesnį stojamąjį balą taikė ir pora nevalstybinių kolegijų.

  Galutiniai priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatai paaiškės tik rugpjūčio pabaigoje. Tačiau esminiai kontūrai aiškūs jau dabar.

  Pasak ministrės, šiemet stojantieji perbraižo aukštojo mokslo žemėlapį, rinkdamiesi didžiausias ir stipriausias aukštojo mokslo įstaigas — Vilniaus, Kauno technologijos, Lietuvos sveikatos mokslų ir Gedimino technikos universitetus bei dvi kolegijas — Vilniaus ir Kauno. Jos pagal norinčiųjų studijuoti skaičių nusileidžia tik Vilniaus universitetui.

  Jaunimas renkasi darbo rinkoje paklausias specialybes

  Šiais metais toliau ryškėja tendencija rinktis perspektyvias, darbo rinkoje paklausias specialybes — mediciną, informacines technologijas, inžineriją.

  Dalis aukštųjų mokyklų siūlomų studijų nesukėlė stojančiųjų susidomėjimo, nesurinko net minimalaus reikiamo studentų skaičiaus ir priėmimas į jas nutraukiamas. Daugiausia tai socialinių ir humanitarinių mokslų programos, kurias siūlo ir kitos aukštosios mokyklos, ir netgi tame pačiame mieste.

  "Stengiamės maksimaliai apsaugoti stojančiųjų interesą rinktis. Todėl šiemet programa, neturinti minimalaus stojančiųjų skaičiaus, uždaroma iki skelbiant pirmojo priėmimo etapo rezultatus, kad stojantieji turėtų pakankamai laiko pasirinkti kitas programas. Uždarius programą, stojančiajam siūlomos artimiausios galimos programos toje pačioje arba kitoje aukštojoje mokykloje. Šis stojančiojo ir viešasis interesas labai svarbus", — sako ministrė.

  Priėmimas į aukštąsias dar nesibaigė. Suvedus pirmojo etapo rezultatus, bus skelbiamos likusios laisvos vietos universitetuose ir kolegijose. Tolesnis priėmimas į aukštąsias mokyklas vyks iki rugpjūčio 24-osios.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (157)

  Dar šia tema

  Medicinos studijos pirmauja ir šiais metais
  Pitrėnienė su LAMA BPO prezidentu aptarė 2016 metų stojimo kampaniją
  Tegai:
  kolegijos, stojamasis balas, studentai, universitetai, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos