23:24 2019 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  Butas, archyvinė nuotrauka

  Nuo sausio bus privaloma deklaruoti tikrą gyvenamąją vietą

  © Фото: pexels.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  1729 0 0

  Nuo kitų metų pradžios įsigaliojus naujoms gyvenamosios vietos deklaravimo taisyklėms, piliečiai privalės nuorodyti faktinį adresą, kur gyvens arba rizikuos gauti iki 30 eurų baudas

  VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Nuo kitų metų įsigalioja nauji gyvenamosios vietos deklaravimo reikalavimai. Pagal nuo 2018 metų sausio 1-osios įsigaliojusias taisykles ne visiems kaip iki šiol bus leidžiama registruotis prie savivaldybės, iš visų bus reikalaujama nurodyti tikrą gyvenamąją vietą, perspėja LRT.

  To neatlikusiems bus apribotos galimybės naudotis įvairiomis paslaugomis.

  Pasak Vilniaus savivaldybės atstovo, vien Vilniuje nedeklaravusių gyvenamosios vietos yra apie 50 tūkstančių žmonių.

  "Šiuo metu Vilniaus mieste yra daugiau nei pusė milijono gyventojų, o jeigu tiksliau,  575 tūkstančių asmenų. Prie sostinės sveikatos priežiūros įstaigų prisirašiusių yra daugiau, apie 622 tūkstančius asmenų, dėl to galima tikrai drąsiai daryti prielaidą, kad vilniečių, tų tikrų vilniečių, kurie gyvena Vilniuje yra daugiau", — sakė Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Vitalijus Mosinas.

  Nuo sausio 1 dienos registruotis prie savivaldybės galės tik benamiai, išėjusieji iš globos namų, kalintys asmenys, nuolat sveikatos įstaigose gydomi žmonės. Kiti asmenys, nedeklaravę tikslios gyvenamosios vietos, neteks kai kurių paslaugų.

  Dėl naujų reikalavimų daugiausia problemų gali kilti jaunoms šeimoms, pavyzdžiui, jos gali netekti galimybės leisti vaikus į darželį, gauti jiems nemokamą maitinimą. Pasak savivaldybės atstovo  Mosino, gyvenamąja vietą deklaruoti nesudėtinga net ir tiems, kurie būstą nuomojasi.

  "Jeigu tu turi nuomos sutartį, tai sutartis galioja iki tam tikro termino, tai tiesiog nuomininkas tiesiai su ta sutartimi gali kreiptis į deklaravimo įstaigą ir deklaravimas galios iki to termino iki kada galioja nuomos sutartis. Net ir savininko atžvilgiu tai yra labai gerai, nereikia kažkokių papildomų žingsnių: vykti į deklaravimo įstaigą, į seniūniją, prašyti panaikinti duomenis tų asmenų, kurie jau faktiškai negyvena."

  Nuo kitų metų nedeklaravusiems gyvenamosios vietos grės ir baudos nuo 10 iki 15 eurų, o pakartotinai — 30 eurų. Vidaus reikalų ministerija svarsto inicijuoti gyvenamosios vietos įstatymo pakeitimus, kad deklaravimo tvarka taptų paprastesnė, o pats deklaravimas atsietas nuo galimybių naudotis kai kuriomis paslaugomis.

  Декларация
  Kaip deklaruoti savo faktinę gyvenamąją vietą

  Dar šia tema

  Vilniaus savivaldybė: atsisakę popierinių dokumentų išsaugosime medžius
  Leidimą į sanatorijas išduoda ne ligonių kasos, o gydytojas
  Sostinės darželiuose bus sukurta 1,5 tūkst papildomų vietų
  Tegai:
  deklaravimas, gyvenamojo vieta, socialinė apsauga, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos