07:09 2019 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1294
 • RUB74.7569
  FRTB pastats, archyvinė nuotrauka

  FTB padėkojo lietuviams už pagalbą demaskuojant narkotikų pardavėją

  © Flickr / Doctor Casino
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  31 0 0

  Lietuvos pareigūnai prisidėjo prie tarptautinės operacijos, kurios tikslas buvo patraukti atsakomybėn asmenis, kurie prisidėjo prie neteisėta narkotikų, ginklų prekyba užsiimančios interneto svetaisnės veiklos

  VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Lietuvos Respublikos prokuratūra pelnė FTB pareigūnų iš JAV padėką, padedant išaiškinti vienos didžiausių prekybos narkotinėmis ir kitomis psichotropinėmis medžiagomis, ginklais, pavogtais asmens tapatybės dokumentais ir kitomis draudžiamomis prekėmis tinklą, pranešė Lietuvos prokuratūros spaudos tarnyba.

  Ginklai ir narkotikai. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Хушнуд Рахматуллаев

  Praėjusią savaitę FTB pareigūnai Amerikoje, paskelbė žinią, kad buvo sulaikytas 25-erių kanadietis svetainės "AlphaBay" kūrėjas ir administratorius. Svetainė buvo pagrindinis heroino šaltinis, joje taip pat buvo galima įsigyti ginklų, įsilaužimams skirtų įrankių, pavogtų tapatybės dokumentų, įvairių kompiuterinių programų, bei kitų nelegalių prekių ir paslaugų. Su šioje svetainėje įvykdytais pardavimais siejama daugybė mirčių dėl perdozavimo narkotinėmis medžiagomis Jungtinėse Amerikos Valstijose.

  "AlphaBay" veikė daugiau nei 2 metus. Per šį laikotarpį svetainėje įvykdyti sandoriai viršijo 1 milijardą Bitcoin valiuta ir kitomis skaitmeninėmis valiutomis. "AlphaBay" aptarnavo daugiau nei 200 tūkstančių svetainės naudotojų ir 40 tūkstančių joje veikusių pardavėjų. Svetainė turėjo sąrašą su daugiau nei 200 tūkstančių nelegalių narkotinių ir kitų psihotropinių medžiagų, daugiau nei 100 tūkstančių įrašų apie pavogtus asmens tapatybės dokumentus, suklastotas prekes, šaunamuosius ginklus ir kt. "AlphaBay" veikė anonimiškai.

  "AlphaBay" veiklos organizatorių išaiškinimo ir nusikalstamos veiklos užkardymo ikiteisminiam tyrimui vadovavo FTB, tačiau prie šio tyrimo drauge dirbo teisėsaugos pareigūnai iš Tailando, Nyderlandų, Lietuvos, Kanados, Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos.

  Dar šia tema

  Klaipėdoje sulaikyti įtariamieji heroino platinimu
  Specialiosios pajėgos išlaisvino du įkaitus Prancūzijos kalėjime
  Tegai:
  prekyba, tarptautinės operacijos, narkotikai, Lietuvos generalinė prokuratūra, FTB, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos