04:58 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Sostinės savivaldybė ketina per tris metus pakeisti mieste visų gatvių apšvietimus, vietoj natrio šviestuvų visur įrengti modernius LED šviestuvus, modernizacija kainuos beveik 22 milijonus eurų

  VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. Per trejus metus Vilnius  atsisakys mieste šiuo metu gatvių apšvietimui naudojamų natrio šviestuvų, pakeisdamas juos moderniais LED šviestuvais, paskelbė savivaldybė po tarybos posėdžio.

  Sostinės gatvių apšvietimą valdys kompiuterizuota nuotolinio apšvietimo stebėsenos, valdymo ir kontrolės sistema, o išlaidos elektrai sumažės net perpus — bus sutaupoma apie 11,7 milijonų kWh arba daugiau kaip 1 milijonas eurų per metus — tokį sprendimą šiandien priėmė sostinės Taryba, pritarusi miesto gatvių apšvietimo tinklų modernizavimo projektui.

  Modernizuojant Vilniaus miesto gatvių apšvietimo tinklus, bus pakeisti visi šiuo metu mieste esantys natrio bei metalohalido šviestuvai — tokių, apšviečiančių Vilniaus gatves yra apie 46 tūkstančius.

  Įrengus naujus, modernius bei taupius LED šviestuvus, gatvėse taps  šviesiau, o tai didins eismo dalyvių saugumą tamsiu paros metu, sumažės eismo įvykių tikimybė, senus šviestuvus pakeitus naujais, ekonomiškais LED šviestuvais, gatvių apšvietimui bus sunaudojama mažiau elektros energijos, atitinkamai bus sumažinta aplinkos tarša.

  Įdiegus modernų apšvietimą, jis bus valdomas nuotolinio apšvietimo stebėsenos, valdymo ir kontrolės sistema — tai reiškia, kad specialistai galės operatyviai reaguoti į gedimus nuotoliniu būdu.

  Priklausomai nuo eismo intensyvumo gatvėse, paros aplinkos skaisčio, bus galima reguliuoti miesto apšvietimo lygį, jį padidinant ar sumažinant, o apšvietimo tinklo remonto išlaidos sumažės daugiau kaip 30% arba 800 tūkstančių eurų per metus.

  Dabartinė gatvių apšvietimo tinklo valdymo  sistema, reaguojanti tik į foto jutiklio signalus, yra neefektyvi — nėra galimybės reguliuoti apšvietimo intensyvumą, negaunama informacija apie sistemos gedimus, o juos fiksuoti galima tik fiziškai apžiūrint šviestuvus.

  Vilniuje, Maironio gatvėje, moderniai apšviesta pėsčiųjų perėja >>

  Iš viso Vilniuje yra apie 48 tūkstančius šviestuvų, kurie paskutinį kartą  buvo atnaujinti 1997-2000 metais. Miesto gatvių apšvietimo įrenginių infrastruktūra nusidėvėjusi net 89,5%:  virš 87%  šviestuvų yra natrio technologijos, virš 30% atramų — senesnės nei 30 metų.

  Numatoma, kad bendra modernizacijos kaina sieks 21,6 milijonų eurų. Preliminarūs pasiūlymai dėl finansavimo gauti iš 6 Lietuvos ir tarptautinių finansinių institucijų ir fondų.

  Dar šia tema

  Eksperimentas: kaip prancūzus atpratino pereiti gatvę per raudoną šviesą
  Kai gęsta šviesos: pasaulio įžymybės "Žemės valandos" metu
  Klaipėdos senamiestis paskęs šviesose: prasideda Šviesų festivalis
  Tegai:
  LED šviestuvai, šviestuvai, modernizavimas, Vilnius

  Svarbiausios temos