18:05 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (339)
  20

  Baltarusis neturėjo vairuoto automobilio techninės apžiūros dokumentų, todėl mėgino duoti VSAT pareigūnui 10 eurų kyšį

  VILNIUS, liepos 27 Sputnik. Baltarusijos pilietis nukeliavo į areštinę už bandymą duoti kyšį Lietuvos pasieniečiui Medininkų punkte, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Trečiadienį Vilniaus rinktinės Medininkų pasienio kontrolės punkte Padvarionių užkardos pasieniečiai patikrino į Lietuvą vykusį lengvąjį automobilį "BMW 525", pažymėtą baltarusiškais valstybiniais registracijos numeriais.

  Patikros metu mašinos vairuotojo, 26 metų baltarusio, pateiktus dokumentus paėmęs VSAT pareigūnas juose rado 10 eurų kupiūrą.

  Į tokiais atvejais įprastą pasieniečio klausimą, kodėl pinigai atsidūrė tarp kelionės dokumentų, užsienietis atsakė neturįs galiojančio automobilio "BMW 525" techninės apžiūros talono.

  VSAT pareigūnas įspėjo vairuotoją apie gresiančią baudžiamąją atsakomybę už bandymą papirkti, tačiau Baltarusijos pilietis nesiliovė siūlyti paimti pinigus. Vyras buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Dėl papirkimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas.

  Pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos kontrolės punktuose per valstybės sieną vykę asmenys įvairiais pinigų sumas VSAT pareigūnams bruko 90 kartų.

  Šešis sykius keliautojai pakartotinai siūlydavo paimti pinigus jau gavę pirmą pasieniečių įspėjimą apie gresiančią baudžiamąją atsakomybę. Tokiems asmenims, kaip ir minėtam Baltarusijos piliečiui, buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (339)

  Dar šia tema

  Kas ketvirtas lietuvis duoda kyšį
  Dėl netvarkingų dokumentų jau 16 nepilnamečių neišleisti iš šalies
  Lietuvis ir latvis bandė papirkti Lietuvos pasieniečius
  Tegai:
  pasienietis, kyšis, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos