14:44 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Policijos pareigūnai skuba į pagalbą (127)
  103

  Kurorto mieste jau atskleisti du atvejai, kai už prekes buvo atsiskaityta suklastotais 500 eurų nominalo banknotais

  VILNIUS, liepos 27 — Sputnik. Liepos 23 ir 24 dienomis Palangos prekybininkai nukentėjo nuo sukčių, kurie už prekes atsiskaitė 500 eurų nominalo, įtariama, suklastotais banknotais, praneša Palangos miesto savivaldybė.

  Abiem atvejais merginos ir vaikinai Basanavičiaus gatvėje esančiame prekybos kioske už maistą ir gėrimus ir Kęstučio gatvėje esančioje lauko prekybos vaisiais ir daržovėmis vietoje už prekes sumokėjo, įtariama, suklastotomis 500 eurų nominalo kupiūromis.

  Pinigai. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Трефилов

  Vasarą Palangoje sezoniniam darbui dažniausiai yra įdarbinami jauni asmenys, kurie neturi patirties prekybos sferoje ir, tik apžiūrėję banknotus ar juos palietę, negali atskirti netikrų.

  Policija pataria verslininkams įsigyti ir užtikrinti, kad prekybos vietoje būtų banknotų tikrinimo prietaisas. Pardavėjas, gavęs banknotą, kuris sukėlė įtarimą, ar stambią kupiūrą, neskubėtų atmesti grąžos, neįsitikinęs, kad banknotas tikras. Jei prekyvietėje nėra banknotų tikrinimo prietaiso, reiktų prašyti pardavėjų patikrinti pinigus artimiausioje parduotuvėje ar prekybos vietoje.

  Visais atvejais reiktų patikrinti banknoto popierių. Tikrų pinigų popierius yra gaminamas iš medvilnės, yra storesnis, standus ir šiugždantis, o netikrų pinigų — blizgus ir plonesnis.

  Ranka perbraukus banknoto paviršių, jaučiami dažų nelygumai, banknoto šonuose  esančių brūkšnelių iškilimai. Tai patys pirmieji požymiai, kada galima įtarti, jog pinigai netikri. Klastotes dažnai būna sunku atskirti nuo tikrų pinigų, todėl būtina neprarasti budrumo.

  Temos:
  Policijos pareigūnai skuba į pagalbą (127)

  Dar šia tema

  Lietuvoje demaskuota 3,5 mln suklastotų eurų
  Policija: bandymas atsikratyti netikra kupiūra baigiasi teistumu
  Dėmesio: net ir uždaryti kalėjime sukčiai gali kelti pavojų
  Tegai:
  suklastoti banknotai, 500 eurų, netikri pinigai, Palanga

  Svarbiausios temos