22:47 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  426

  Po daugiau nei 30 metų sostinėje pradėtas statyti mažasis baseinas Fabijoniškėse, be to, jau ruošiama statybvietė senojo Lazdynų baseino vietoje daugiafunkciam sveikatinimo centrui

  VILNIUS, liepos 27 Sputnik. Šiais metais sostinėje pradedami statyti net du baseinai: daugiafunkcis sveikatinimo centras Lazdynuose ir baseinas Nėries gatvėje, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

  Kol ruošiama statybvietė senojo Lazdynų baseino vietoje, šiandieną sostinės meras Remigijus Šimašius jau įkasė simbolinę kapsulę mažojo baseino Fabijoniškėse statybvietėje. 2018 metais Nėries gatvėje, prie Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos, duris atvers naujas, 25 metrų aštuonių takelių plaukimo baseinas.

  Строительство нового бассейна в Вильнюсе
  Naujo baseino projektas

  Naujojo baseino statybų pradžia — didžiulis įvykis šalies sporto pasauliui ir visai miesto bendruomenei. Paskutinis baseinas sostinėje statytas dar prieš tris dešimtmečius, dabartiniame Vaikų ir jaunimo centre.

  Lazdyno baseino griovimas, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik/ Alexander Lipovets

  Pasak miesto valdžios, pastačius du baseinus visi antrokai galės mokytis plaukti per kūno kultūros pamokas baseine. O iš to atsiras daugiau tokių sportininkų, kaip Rūta Meilutytė ir bus pasiekta dar daugiau sportinių aukštumų.

  Per 9-12 mėnesių prie Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos iškils aštuonių takelių plaukimo baseinas, kuriame bus įrengta ir pirčių zona, treniruoklių, sporto salės, taip pat 100 vietų žiūrovų tribūna, persirengimo erdvės 140 lankytojų, šalia baseino — ir automobilių stovėjimo aikštelės.

  Naujasis baseinas Fabijoniškėse bus ekonomiškas (A energinio naudingumo klasės pastatas), minimalaus dizaino, medžiagų faktūrų ir spalvų panaudojimo.

  Строительство нового бассейна в Вильнюсе
  Naujo baseino projektas

  Pasak Vilniaus mero pavaduotojo Lino Kvedaravičiaus, baseinų poreikis Vilniuje yra labai didelis, todėl dar prieš dvejus metus pradėta rūpintis, kad esama sporto infrastruktūra mieste būtų atnaujinta, ir dabar tai sėkmingai pradedama įgyvendinti.

  Fabijoniškių baseino statybos kainuos 3,1 milijono eurų.

  Fabijoniškių baseine galės treniruotis ir plaukimo sporto entuziastai, kurie taip pat laukia ir didžiojo Lazdynų daugiafunkcio komplekso atidarymo. Šios savaitės pradžioje kaip tik jau pradėtas griauti senojo Lazdynų baseino pastatas, ir jau greit bus pradėti kloti naujojo, daugiafunkcinio komplekso pamatai.

  Kol vyks naujojo baseino statybos Fabijoniškėse, vilniečiai neliks be baseinų. Plaukikai treniruosis 25 metrų keturių takų Žirmūnų baseine, kuris nuo rudes ilgina darbo laiką ir veiks visas septynias dienas per savaitę, vilniečiai taip pat bus laukiami 25 metrų baseine "Olimpinė pradžia" Skroblų gatvėje, 25 metrų sporto klubo "Fitus" baseine (Bieliūno gatvė 1), Lietuvos vaikų ir jaunimo centro baseine, sporto klubo Impuls baseinuose Asanavičiūtės ir Trinapolio gatvėse.

  Dalis vaikų bei paauglių bus vežiojami į Elektrėnus, turinčius 50 metrų ilgio baseiną. Esant poreikiui, plaukikai galės naudotis ir Širvintuose bei Šalčininkuose esančiais baseinais.

  Vilniaus miesto savivaldybės Sporto skyrius užtikrins plaukikų vežimą į kituose miestuose esančius baseinus, visos treniruotės taip pat bus apmokamos  miesto biudžeto lėšomis.

  Dar šia tema

  Vilniuje skelbiamas naujo Lazdynų baseino statybos konkursas
  Vilniaus vicemeras paskelbė nugalėtoją iki baseino konkurso pabaigos
  Tegai:
  daugiafunkcis sveikatinimo centras, Lazdynai, Fabijoniškės, plaukimo baseinas, Vilnius

  Svarbiausios temos