19:15 2020 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1414
 • RUB81.1888
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Išplečiamas ŽIV testų prieinamumas rizikos grupėms, tuo pačiu užtikrinant besitikrinančių asmenų anonimiškumą — juos galima atlikti ne tik gydymo įstaigose

  VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Greituosius ŽIV testus atlikti bus leidžiama ne tik gydymo įstaigose, bet ir žemo slenksčio kabinetuose bei kaip mobiliąsias paslaugas kitose vietose — tokį įsakymą pasirašė Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Ministro Verygos teigimu, pagal iki šiol galiojusią tvarką, tokios medicininės procedūros galėjo būti atliekamos tik gydymo įstaigose, turinčiose licencijas šių paslaugų teikimui.

  Tačiau ši, anksčiau galiojusi, tvarka užkirsdavo kelią įvairioms visuomeninėms organizacijoms ir iniciatyvoms, besirūpinančioms žmonių sveikata, nes nebuvo leidžiama šių testų atlikti ne gydymo įstaigos patalpose. Nuo šiol tokių ribojimų nebus, nes gydymo įstaigoms suteikiama teisė greituosius ŽIV testus atlikti ne tik tose vietose, kurių adresai nurodyti licencijoje.

  "Žmonės ne visada išdrįsta kreiptis į medikus, o kartais jie gali net neįtarti, kad užsikrėtė. Todėl mes siekiame išplėsti ŽIV testų prieinamumą rizikos grupėms, tuo pačiu užtikrinant besitikrinančių asmenų anonimiškumą. Tikiuosi, kad žmonės ims dažniau tikrintis sveikatą dėl šios pavojingos ligos, nes tai padaryti bus kur kas paprasčiau", — sako Veryga.

  Atlikus šiuos greituosius ŽIV testus nebus reikalaujama įrašyti tyrimo duomenis į asmens sveikatos istoriją, tad visi norintys pasitikrinti sveikatą, galės tai padaryti anonimiškai.

  Dar šia tema

  Vis daugiau gyventojų tikrinasi dėl ŽIV savo noru
  Pernai ŽIV infekcija diagnozuota daugiau nei 200 asmenų
  Pasaulinė kovos su AIDS diena: ar Lietuvai gresia ši liga
  Pasirūpink savo sveikata — atlik nemokamą ŽIV ir hepatito testą
  Tegai:
  anonimiškumas, greitieji ŽIV testai, ŽIV, Lietuva

  Svarbiausios temos